Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 trochę ironiczny ten temat postu, ale sam nie wiem, jak to się stało.

Od około dwóch miesięcy "walczyłem" z ubywającym płynem chłodniczym.

Byłem parę razu u mechanika, ale zawsze nie miał czasu, terminu ( przyjedź za tydzień ).

Dolewałem więc średnio 150-250 ml płynu co tydzień, bacznie obserwując skąd leci.

Samochód wreszcie znalazł się u  mechanika i okazało się ,że przecieka pompa.

Pompę zakupiłem i co się okazało ? - Cud - płynu przestało ubywać.

Żeby być na 100% pewnym, zaznaczyłem markerem kreskę na zbiorniczku wyrównawczym.

Ubywa, czy nie ubywa....pod samochodem położyłem duży kawałek styropianu i co ? Sucho.

Prośba moja do Was jest taka, czy ktoś miał podobny przypadek do mojego. Niech ktoś mi

wyjaśni, czy jest taka możliwość, aby nastąpiło samo-uszczelnienie ?

Jestem bardzo dociekliwy i ten temat nie daje mi spokoju. 

Czekam, na Wasze sugestie i pozdrawiam wszystkich.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się samouszczelnienie, a jakże.
Ale przyczyną nie była pompa - lecz złącze przewodu elastycznego z metalowym . Przy temperaturach znacznie poniżej zera przewód metalowy (a w zasadzie gruba rura) kurczył się, jak to metal - i płyn przez noc sobie leciał . Po zagrzaniu układu złącze było szczelne, bo metalowy przewód się rozszerzał.
Przyszła wiosna - przewód się już nie miał okazji kurczyć - i wszystko było OK - do następnej zimy...
A zimą wyciek płynu trudny do odnalezienia, bo pod samochodem nabita masa mokrego błota, bez mycia i suszenia - nie do odnalezienia.
A suszymy po myciu w ogrzewanym pomieszczeniu = brak wycieku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darek653 napisał:

Pompę zakupiłem i co się okazało ?

  - Cud - płynu przestało ubywać.

Poszło uszczelnienie w pompie;

   - wcześniej pompy były żeliwne i wymieniano element uszczelniający pompę,

   - obecnie pompy są z aluminium ;

         - naprawa przez wymianę pompy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!