Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 k4m 110km elektrozawór, cieknący czujnik


awiq

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 1.6 k4m 858 110km

1. Co to za czujnik wskazany na zdjęciu? Z prawej strony silnika stojąc przed autem, obok termostatu. Cieknie mi z niego olej dość solidnie, da radę go wymienić bez ściągania dolotu?

2. Czy przy wymianie elektrozaworu trzeba dokupić jakieś uszczelki? Chcę mieć komplet do wymiany. Mam elektrozawór o numerze 8200823650, nie mogę znaleźć żadnego schematu po nr vin w sklepie motonet zawsze tam szukam części i są ładne schematy.

1618742184940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co zaznaczyłeś śrubokrętem to wtryskiwacz benzyny, olej z tego raczej nie powinien lecieć. Trzeba zdjąć dolot, żeby się tam dostać.

 

Masz na myśli elektrozawór zmiennych faz rozrządu? Tam jest oring z metalową ramką, koszt ok 50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór polecam marki Pierburg. Różni się trochę od oryginału: ma siatkę z perforowanej blaszki i zgrzanej do obudowy. 

Tico wskazujesz to nie jest czujniki położenia wałka rozrządu? Jest pod kanałem dolotowym pierwszego cylindra na wierzchu pokrywy zaworów. Czujnik mocowany śrubą M6 i uszczelniony oringiem. Nie ma tam ciśnienia oleju.

Jeżeli cieknie konkretnie z tego miejsca co wskazujesz to: miz to być olej spod pokrywy zaworów, z obudowy termostatu (nie ma śladów oleju w płynie?) lub ścieka z wierzchu pokrywy zaworów spod pokrywy odmy lub/i uszczelniacza wyjścia oparów do dolotu (gumowy uszczelniacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już ori zawór i zamiennik uszczelki. To jest wtrysk benzyny faktycznie, może mi mechanik tego dokładnie nie umył, wydmucham i będę obserwował. Pokrywę mam uszczelnioną miesiąc wstecz ze śrubami i tam jest sucho, nowy cały komplet ori termostatu też jest w porządku, odma uszczelniona. Jeszcze tylko jakoś muszę uszczelnić podszybie bo mi przesiąka do komory silnika i będzie git.

Edytowane przez awiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!