Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk z rozrusznika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Renault Scenic II, silnik 1.6 , rocznik 2004 , przebieg 185 tys.

Od jakiegoś czasu rozrusznik w mojej Reni jakoś dziwnie pracuje, jakby go przytykało. Myślałem że to wina akumulatora i zakupiłem nowy. Niestety bez zmian.

Dwa lata temu był w nim wymieniany bendiks . Odnoszę wrażenie że jest coś nie tak z tym rozrusznikiem . Wprawdzie moja żona robi tym autem średnio 20 km dziennie, więc nie za dużo i przez to nie ma jak się dobrze naładować akumulator . Ładowanie jest ok ,  14, 7 V . W ostatnia sobotę podładowałem akumulator na  maksa, ale nic to nie zmieniło z tym rozrusznikiem. Nagrałem dźwięk jak on kręci, proszę posłuchać Ewidentnie nie kręci równomiernie tylko jakby na początku się przytykał. Byłem z nim u znajomego mechanika , stwierdził że się czepiam i dopóki nie padnie to mam jeździć. Za kilka tygodni wybieram się na urlop i nie chciałbym z nim jakiś niespodzianek gdzieś tam w trasie. Czy zużyte tulejki mogą powodować takie zachowanie ?

 

Pozdrawiam

Głos 001_sd.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akumulator jest nowy, to ewidentnie rozrusznik do regeneracji.Może tulejka przy szczotkach lub same szczotki.Żeby zrekompensować jeden prawidłowy rozruch tego silnika wystarczy 10 minut pracy alternatora.przy codziennej eksploatacji.W normalnych warunkach nie musisz go doładowywać nawet w duże mrozy.

W tej chwili rozrusznik zabija ten akumulator, dlatego chwilowo po rozruchu jest aż 14,7V Warto zmierzyć na jego zaciskach do jakiego napięcia spada przy rozruchu. Twój samochód zapala tak jak mój po dwóch tygodniach stania w mrozy poniżej 20 stopni Celsiusza.

1 godzinę temu, Bravo8 napisał:

Byłem z nim u znajomego mechanika , stwierdził że się czepiam i dopóki nie padnie to mam jeździć.

.To nie mechanik - to jest wymieniacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!