Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam instalacje landirenzo niebieskie wtryski na dwóch juz nie ma tych zatyczek i rok temu ten gazownik mówił że tak się dzieje jak wtrysk jest zużyty...nie wiem nie znam się na tym..ze te wtryski robia średnio 70tys i że się dziwi że to dalej dziala...

Ze Świętochłowic woj śląskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, macleodnew napisał:

  - Pojeździłem dziś cały dzień na benzynie z wyłączonym gazem. Reakcja taka sama.

- Po dłuższej jeździe i kilkunastominutowym postoju oraz próbie odpalenia auto pali i gasnie, 

 - dopiero za 2 czy 3 razem pali i trzyma obroty....jakies pomysły?

Rozumie, że gaz zakręciłeś na butli i jeździsz na benzynie,

Kiedy robiłeś przegląd generalny silnika?

    - ustawienie rozrządu,

    - pomiar podciśnienia w układzie dolotowym,

    - pomiar kąta wyprzedzenia zapłonu,

    - pomiary napięcia na sondach,

    - wymiana świec, filtra powietrza,

    - czyszczenie przepustnicy i map-sensora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakrecilem kurka z gazem. Tylko na przycisku odlaczylem gaz.

4 pierwszych ustawien nie robilem raczej.

Rozrzad ma gdzies 40tys

Swiece zmieniam co 30tys teraz beda zmieniane przy wymianie oleju przy 120tys.

Olej zmieniam co 10tys od kupna tego auta mialo 90tys. razem z kompletów filtrów.

Przepustnica była czyszczona poltora miesiaca temu i pomoglo to wlasnie na poltora miesiaca.

Zawsze pomaga czyszczenie przepustnicy i nie wtedy problemow z odpalaniem - tylko czy faktycznie ona sie az tak brudzi po tak krotkim czasie? Czy moze jest zle czyszczona w sensie ze nawet jej nie zdejmuja tylko psikaja czyms na aucie? Jest taka szansa?

 

Co do tego gazu to czy wyeliminowanie nieszczelnosci zalozmy ze jest na wtryskach (kupie nowe) ostatecznie usunie problem z odpalaniem?

 

Problem jest taki ze nie wiem czy oddac auto do naprawy pod katem odpalania na benzynie czy nieszczelnosci na gazie?

 

Na serio koszty nie graja roli (oczywiscie w granicach rozsadku) - boje sie ze jak zaczne jezdzic po mechanikach to nie dosc ze strae sporo kasy to dostane wiecej siwych wlosow a problem nie zniknie...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!