Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane 3 1.5 dci komunikaty


Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień po zakupie auta wyskakuje: skontroluj układ wtrysku paliwa na zmianę ze skontroluj układ wydechowy.

Czy to może być cos poważnego? wtryski, turbo?

 

Pojechałem po tym dzisiaj w dalszą trasę z nadzieją, że te komunikaty znikną. Wcześniej nie byłem nim w dalszej trasie. Do tego brakuje mocy powyżej 100 km/h. 4,5 bieg jest ciężko rozpędzić na prostej do 120 km/h. Skrzynia 6 biegów. Pod lekką górkę zaczął wytracać prędkość okolice 110 km/h. Nie wiem czy to utrata mocy ma coś związek z tymi komunikatami czy ten typ 1.5 dci jest faktycznie taki słaby. Wcześniej jeździłem tylko laguną 1   2.0 benzyna.

Edytowane przez piotr1234543
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • piotr1234543 zmienił(a) tytuł na megane 3 1.5 dci komunikaty

Nadzieja jest płonna, nie znikną a nawet jak, to i tak zaraz się pojawią. Ktoś się pozbył padliny i teraz rób co chcesz. Szczęście w nieszczęściu jest to dość ewidentne, zaczym zaczniesz robić cokolwiek, to trzeba pójść najprostszą drogą, którą po zakupie i tak pójść trzeba, czyli wymienić filtry. Absolutnie ten typ nie jest taki słaby. Benzyną go nie zalałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony do serwisu na weekend. Faktury, paragony na filtry, oleje, rozrząd. Jest tego od groma. Była przeorana u mechanika przed kupnem dlatego jestem lekko zaskoczony. 3 miesiące szukałem tak zadbanego egzemplarza. Przyuważyłem teraz, że jest poniżej min płynu chłodniczego. Może tu tkwi przyczyna? rano doleje 

Edytowane przez piotr1234543
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotr1234543 napisał:

Była przeorana u mechanika przed kupnem dlatego jestem lekko zaskoczony. 3 miesiące szukałem tak zadbanego egzemplarza.

Kupno samochodu to jednak loteria :mrgreen:. Ja swojego SC III kupiłem po dwóch dniach spędzonych na Otomoto. Kupiłem o 10 w nocy przy świetle z komórki i jak dotąd przez ponad cztery lata żadnych problemów. Dwa razy strzelił focha z komputerem ale bezkosztowo.

Twój problem pewnie jest związany z czujnikiem ciśnienia spalin ale dopóki nie podłączysz komputera to wróżenie z fusów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!