Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samochód ściąga na lewo i prawo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem Meganke 3 1.2 TCE  ponad  pół roku temu, od tamtej pory borykam się z utrzymaniem kierownicy na wprost. Auto miało przebieg przy zakupie 52 0000 km kupiony był w Niemczech w salonie Hyundai ktoś zostawi w rozliczeniu i kupił coś innego. Dostałem gwarancję na wszystkie podzespoły na 1 rok. I non stop jeżdżę z nim do serwisu. Wymieniona została maglownica zrobiona była zbieżność, wyważone koła i całe zawieszenie według serwisu sztywne, rozkładają ręce. Powtórzyłem te wszystkie testy w Polsce, zapytałem czy maglownica jest nowa potwierdzili, że tak jest nowa. Samochód nie potrafi jechać na wprost cały czas musze pracować kierownica. Najgorzej jest na autostradzie jak przekracza się 100 km/h. trzeba trzymać kierownicę w dwóch rękach bo jak ucieka auto np. w prawo ja tylko dosłownie dotknę kierownicę lekko w lewo żeby wyrównać a on zaraz ucieka w lewo i tak w kółko czym szybciej tym gorzej. Po trasie 500 km jestem cały spocony i wymęczony. Potrzebuję porady czy ktoś miał taki problem z tym autem i gdzie jeszcze szukać przyczyny myślałem jeszcze że może poduchy jakieś może pod amorami. Sam nie wiem gdzie szukać przyczyny. Dodam jeszcze że samochód nie był bity na pewno.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, slonemil74 napisał:

Wymieniona została maglownica, zrobiona była zbieżność, wyważone koła, całe zawieszenie według serwisu sztywne, rozkładają ręce. Powtórzyłem te wszystkie testy w Polsce, zapytałem czy maglownica jest nowa potwierdzili, że tak jest nowa.

Samochód nie potrafi jechać na wprost,  cały czas musze pracować kierownica.

Sprawdzenie;

    -  czy auto nie jest czterośladem, 

    -  pomiar geometrii układu jezdnego,

    -  stan/bicie tarcz hamulcowych, łożysk kół,

    -  stan zacisków hamulcowych,

Jeżeli to nie pomoże, to ;

     - pomiar nadwozia na tzw ; płycie pomiarowej nadwozia,

           - celem sprawdzenie odległości między punktami kontrolnymi nadwozia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do dobrej niezależnej stacji na zbieżność w celu korekty gdzie mają kalibrowane przyrządy pomiarowe i dane wprowadzane z komputera dla Twojego samochodu. Miałem to samo w nowym samochodzie. Powyżej 130 tańczył na jezdni. Serwis walczył pół roku i tylko pogarszał ustawienie. Jedna półgodzinna wizyta załatwiła sprawę tym bardzie trudną bo mam zmienne wspomaganie kierownicy. Pomiary powtórnie zrobione w serwisie firmowym były oderwane od rzeczywistości. Tak dbają o klientów.  Miałem prawe koło delikatnie rozbieżne z lekko przesuniętym kątem pochylenia. Sprawa rozwiązana a samochód prowadzę jedną ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jest rozbieżny.( w plusie). Przypatrz się dokładnie na bieżnik  przednich kół od środka samochodu - na oponach letnich może nie być widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał podobną sytuację. Też mu ściągał. Na dystansie 100 m mógł zjechać do rowu jak puścił kierownicę. Sprawdzał zbieżność, zmieniał koła tył na przód, maglownicy nie wymienial, duży koszt był, mechanicy rozkładali ręce. Rozwiązaniem była wymiana opon. Po zmianie na letnie problem ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak na nowych letnich jak i nowych zimowych więc to odpada. Zbieżność była robiona tu w Niemczech gdzie kupiłem auto i na własną rękę w Polsce ale nikt mi nic nie mówił i nie sprawdzał tej tylnej belki może tu jest przyczyna rzeczywiście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!