Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana pompy sprzęgła.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem wyciek płynu z pompy przy pedale sprzęgła. Wyciek jest niewielki, poci się pod gumową osłonką, chcę zapytać, czy ktoś wymieniał ten siłownik?  Jak to zrobić, od góry czy z dołu silnika. Jaki koszt części, znalazlem różne ceny. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wymieniałem już dawno temu.

Trzeba wyciągnąć akumulator, obudowę akumulatora, obudowę filtra powietrza i wtedy będzie dostęp. Od środka należy odpiąć ją od pedału sprzęgła.

W ścianie grodziowej wystarczy ją przekręcić chyba o ćwierć obrotu i wyjdzie.

Pompkę kupiłem w ASO, teraz może być już są dostępne normalnie w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wymieniałem pompę w Lagunie i odpowietrzyło się grawitacyjnie. Po montażu odkręciłem tylko korek płynu hamulcowego. Zabulgotalo i przestało.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniałem pompę. Odpowietrzenie wykonałem następująco : po zamontowaniu pompy wlałem płyn, poczekałem do czasu gdy przeleje się przez pompę, przewód odchodzący do siłownika odłaczony. Założyłem przewód, odkręciłem odpowietrznik na przewodzie przy skrzyni biegów, wyjąłem zawleczkę, wysunąłem lekko przewód. Dalej to odpowietrzanie jak hamulców. Jeśli płyn przeleje się przez odpowietrznik, i pedal sprzęgła będzie twardy, to ok. Jeśli nie powtórka odpowietrzania do skutku.                         Jeśli można zapytać, jaką jest przyczyna u Ciebie wymiany. U mnie pedal sprzęgła skrzypiał, ciężko chodził. Założyłem pompę firmy NTY. Cenowo najlepsza oferta. Rozebralem stara pompę, prosta budowa można nasmarować smarem do hamulców i złożyć. Pozdrawiam. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Jeszcze jedno pytanie - czy wymiany dokonywaliście od góry, tzn. wyjmując akumulator, demontując podstawę akumulatora i obudowę filtra powietrza - jest wtedy dojście od góry do pompki i przewodów/odpowietrznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, ponownie. 

U mnie siłownik lekko przecieka od strony pedału sprzęgła, dlatego chce wymienić. Czy możesz jeszcze powiedzieć, jak odpina się go od pedału sprzęgła w kabinie ? Po obejrzeniu nowej części widzę, że jest tam taka plastikowa tulejka z pazurkami - czy ją się jakoś wypycha z otworu w pedale sprzęgła, czy lekko wybija ? Nie chcę czegoś uszkodzić.

 

I drugie pytanie - czy odpowietrznik o którym piszesz, to taka odkręcana kalamitka, jak w zacisku hamulcowym z końcówką na wężyk, czy jest to tylko końcówka, z której dwustopniowo

ściąga się wężyk od siłownika (pierwszy stopień do odpowietrzenia, drugi do zdjęcia wężyka ?

 

Będę wdzięczny za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 09:58, RomekB napisał:

Cześć, ponownie. 

U mnie siłownik lekko przecieka od strony pedału sprzęgła, dlatego chce wymienić. Czy możesz jeszcze powiedzieć, jak odpina się go od pedału sprzęgła w kabinie ? Po obejrzeniu nowej części widzę, że jest tam taka plastikowa tulejka z pazurkami - czy ją się jakoś wypycha z otworu w pedale sprzęgła, czy lekko wybija ? Nie chcę czegoś uszkodzić.

 

I drugie pytanie - czy odpowietrznik o którym piszesz, to taka odkręcana kalamitka, jak w zacisku hamulcowym z końcówką na wężyk, czy jest to tylko końcówka, z której dwustopniowo

ściąga się wężyk od siłownika (pierwszy stopień do odpowietrzenia, drugi do zdjęcia wężyka ?

 

Będę wdzięczny za informację.

W celu odpowietrzenia należy odkręcić odpowietrznik, taki jak w hamulcach, wysunąć zawleczkę, wysunąć przewód do momentu wycieku płynu przez ten odpowietrznik, nie do końca. To proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!