Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zgasł wyświetlacz na desce rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Informacyjnie dla kolejnych z tym problemem. Licznik już naprawiony zaraz po zdarzeniu. Wysłałem do El-cars w środę a w piątek już miałem z powrotem naprawiony (150 zł naprawa i przesyłka gratis do mnie z uwagi na forum :notacrook:. Wszystko jak na razie działa i jest OK. Na szczęście u mnie nie nabił w ogóle dodatkowych kilometrów po przejechaniu ok. 100 km na "zgaszonym" liczniku.

Widzę, że gasnące liczniki dopadają prawie wszystkich. Czy są jeszcze jakieś inne typowe usterki dla Scenica II PhI, których można się spodziewać przy określonych przebiegach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- palący się moduł obrotów dmuchawy (180pln) w klimatroniku (może się trafić tańsza naprawa - wymiana tranzystora za 8,- pln)

- wymiana łożysk w prawej (po stronie pasażera) wycieraczce (zaczyna się od nie zmywania w jej środkowej części) - ok. 20pln

- wymiana mikrostyków w klamkach od handsfreee (ok. 3pln za jedną klamkę plus 40 minut na klamkę)

- wymiana poduszki silnika (300-450pln) - mocne drgania karoserii szczegolnie zimą.

i to tyle hihihih

Więcej grzechów scenica nie pamiętam ;-)

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam pytanie bo również zgasł mi wyświetlacz ale od razu bez przygasania, czy szukać jakiś bezpieczników czy od razu zabierać się za wyciąganie zegarów, ewentualnie czy coś jeszcze wcześniej sprawdzać? dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziwnie, że nie słychać kierunkowskazów. Słyszalne normalnie cykanie nie jest efektem pracy przekaźnika (jak powiedzmy w starym dużym fiacie), ale... jest generowane przez głośnik w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, sprawdziłem wszystkie luty pod lupą i nic nie widać ma Ktoś może jakieś zdjęcie w którym miejscu poprawić luty.

Przeglądałem allegro, jest tam trochę używek czy nie lepiej tam coś kupić? no chyba że się zaraz popsuje

Edytowane przez Xysio64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz jak koń pod górę....

masz licznik wydłubany to wysyłaj gdzie polecano i po problemie. Cena przesyłki i naprawy będzie w najgorszym wypadku taka sama jak tego z allegro, a masz swój licznik naprawiony i z gwarancją i ze swoim przebiegiem, a nie kota w worku, niewiadomego pochodzenia i stanu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!