Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

R-Link 2 - kilka pytań od świeżaka


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Qbak napisał:

A niby jak ma się pobrać?

 

24 minuty temu, satisati napisał:

Dzięki jeszcze raz a cierpliwość

Robiłem z pół roku temu na wersji 3.3. więc może mi to uleciało.  Wydaje mi się, że nie używałem Toolboxa - choć teraz zasialiście we mnie wątpliwość. Wiem, że do kilku mb - aktualizacje są przeprowadzane przez kartę sim o ile jest aktywna.

Na pewno aplikacja ma się pojawić w My renault i na pewno nie od razu. Kiedy się pojawi - zaptaszkowujesz i powinien się pojawić komunikat na R-Linku o aktualizacji.

 

Edit.

Sprawdziłem z inną aplikacją w My Renault - teraz robimy wszystko za pomocą Toolboxa - nie ma opcji tak jak kiedyś (screen w instrukcji RsMonitor) za pomocą R-Linka. Pewnie Renault tnie koszty i za transfer nie chce płacić :) .

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy moja dociekliwość była słuszna :-)

Czyli robimy odcisk, przerabiamy go według instrukcji. Nie logujemy się do My Renault to nie ma sensu. Zamiast tego włączamy ToolBoxa, on skanuje pena i teoretycznie w aktualizacjach programu powinien pojawić się RS Monitor jako opcja...

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :) Wszystko działa jak należy. Fajnie, że menu od klimatyzacji wysuwa się teraz po kliknięciu strzałki (mała rzecz a cieszy). Poza tym jest i ACP na cały ekran. 

Niestety wskazówek z google maps nadal nie ma na ekranie głównym R-Linka (szkoda).

Wie ktoś może czy da się ustawić co ma się wyświetlić na ekranie głównym ACP? Mówię o tych ikonach Start oraz Głos, da się to zmienić?

Poza tym ukłony w stronę @sylwekdm. Dzięki Tobie 950 zł w kieszeni. Wystarczyła wiedza i chęci kolegi z forum a nie Magicy z Będzina :)

Teraz został jeszcze RS monitor ale to już chyba za dużo jak dla mnie :D

IMG-2320.jpg

IMG-2321.jpg

IMG-2323.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sylwekdm napisał:

https://mega.nz/file/jVdDRQQS#OZttk63QBzh0jPlb6xI9umG_c2DJ8PfPCaFZ5gyBFdk

Wrzucasz po wypakowaniu na pena sformatowanego na fat32 - wcześniej musisz go na chwilę podłączyć do R-Linka.

Warunek: wersja rozruchowa 5615 - wersja wcześniejszego systemu: V7.0.24.16X

 

To jeszcze ja dopytam:

Mam wersję 7.0.124.161, wersja oprogramowania startowego: 5615 - niedawno aktualizowane w ASO bo były problemy z bluetooth, ekran 7 cali z zamiarem wymiany na 8.7

Mogę bez strachu instalować 9 ? Nic nie uszkodzę? Dodam, ze jeszcze mam fabryczną subskrypcje na, mapy przez rok.

No i czy lepiej, jak radzą na forum Hiszpańskim najpierw 8 później 9 czy nie ma znaczenia?

20210617_073050.jpg

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie powinienem się obawiać i 7 cali znaczenia nie ma. Pisałeś, że przed aktualizacją należy włożyć pena do auta, na forum Hiszpańskim do którego dałeś link jest aby tylko sformatować, utworzyć folder i tam wgrać aktualizację. Ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, satisati napisał:

Pisałeś, że przed aktualizacją należy włożyć pena do auta,

to się tyczyło v8. Spytaj się  @bartasKRK - jak to dokładnie robił - będzie pamiętał - bo robił to wczoraj - a ja jakieś pół roku temu u kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@satisati tak jak @sylwekdm pisał wcześniej. Ściągasz V9. Formatujesz pena do FAT32. Tworzysz folder "R-LINK" i do niego kopiujesz to co ściągniesz (same pliki, nie folder aby nie powielić folderów). Wkładasz do auta i jedziesz z tematem. Na początku cyfry jak w matrixie i czas ile zostało do końca aktualizacji (zajmuje to około 11 min).

Mi podczas aktualizacji pojawił się błąd aby sprawdzić instalację wtrysku paliwa ... czy jakoś tak ? ale po ponownym uruchomieniu zgasł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sylwekdm napisał:

A może kolega jeszcze poprawić nie działąjacy link do wersji 7 bo warto mieć możliwości powrotu...

13 minut temu, bartasKRK napisał:

@satisati tak jak @sylwekdm pisał wcześniej. Ściągasz V9.

 

dzięki OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bartasKRK napisał:

Na początku cyfry jak w matrixie

:):):):)

30 minut temu, satisati napisał:

A może kolega jeszcze poprawić nie działąjacy link do wersji 7 bo warto mieć możliwości powrotu...

https://mega.nz/file/HM9mBIxR#kBhG5zDLx_UudPsVvfRML1p1p76-khHuLBCBTXARjIo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety dupa z instalacji RSMonitor. Wszystko wg instrukcji, rozkodowanie, modyfikacja pliku, zakodowanie, na pena i toolbox nie widzi RSMonitora.

Tak się zastanawiam bo u mnie fragment plik wygląda trochę inaczej niż w instrukcji ale próbowałem kilka razy. Najpierw zmieniłem wszystko dokładnie tak jak w instrukcji łącznie  z linią name, później tylko zmiana linii system na false, następnie zmiana system na false i lastUpdate i jak bym nie robił dupa, toolbox za każdym razem po rozpoznaniu odcisku z  pena nie widzi RSmonitora.

 

Jakieś pomysły?, możne kolega co instalował z toolbox-a pomoże?

20210617_105822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!