Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

R-Link 2 - kilka pytań od świeżaka


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Qbak napisał:

No ale musisz najpierw zmodyfikować odcisk żeby Toolbox załapał, że ma doinstalować RS'a

No tak, przecież pisze ze ju na wszystkie sposoby modyfikowany był....

Problem polega na tym, że plik z auta ma już true i nie ma co zmieniać, ale nawet dodanie całego nowego wpisu nie zmienia sytuacji....

Ech ciekawe dlaczego tak jest..

A czy któryś z kolegów nie możne mi wysłać zawartości pena z pobranym RSMonitorem? Może to pomoże. Najwyżej tylko zmodyfikuje plik swoim Vinem

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz  podać maila mój to [email protected] wyśle ci odcisk

Mam jeszcze jedno pytanie wiecie może jak zainstalować w r-linku2 ceny paliw bo gdy wchodzę żeby pobrać  to cena jest ale taki komunikat Wymaga rejestracji aktywnego pakietu.

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cen paliw musisz mieć wykupiony dostęp live.

 

 

A co do RS Monitora bo już dwóm osobom to robiłem - da się i daję konkretną instrukcję:

WLSem wypakowujemy jsona,

dopisujemy w nim 

    "name": "com.renault.rsmonitor",
    "lastUpdate": "1542335083000",
    "versionName": "1.0",
    "versionCode": 1,
    "size": "0",
    "system": false,
    "addonApp": true

Pakujemy WLSa

Wrzucamy na pena i odpalamy toolboxa.

Nie będzie w nim widocznych aktualizacji.

Wchodzimy na MyRenault i sprawdzamy aktualizacje. Tam będzie widoczny RSMonitor - wnioskujemy o aktualizację. 

Wracamy do Toolboxa i dajemy odśwież - aplikacja się pojawia. Ściągamy i mamy już gotowego pendrive'a

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instr

W dniu 20.06.2021 o 22:44, Qbak napisał:

Do cen paliw musisz mieć wykupiony dostęp live.

 

 

A co do RS Monitora bo już dwóm osobom to robiłem - da się i daję konkretną instrukcję:

WLSem wypakowujemy jsona,

dopisujemy w nim

 

Instrukcja zapewne dobra tylko u nie działa niestety. Odpalam ToolBoxa z odciskiem i dodanymi wpisami,  aktualizacji nie ma, następnie odpalam MyRenault i dalej nie ma, synchronizuje, wyłączam, włączam, tańczę, śpiewam, stepuje, koledzy zrobili mi peny i nic, Toolbox z uporem maniaka ma tylko aktualizacje mapy, którą zresztą mam już wgraną, więc nie wiem czemuś ją widzi i jakiś plik 1mb systemowy, który jest za każdym razem... Nie wiem, może aktualizacja z końcówką 7.....161 to robi, może co innego - trudno powiedzieć. Wczoraj po wszystkich 100 próbach na penach od kolegów, pokazał mi się RSmonitor w moich aktualizacjach w menu zarządzaj MyRenault ale jako już zainstalowany lecz w aucie było go brak. Pomyślałem - odhaczę, zaktualizuję poprzez toolboxa i znowu zahaczę i znowu zaktualizuję. Niestety po odhaczeniu RSmonitora i synchronizacji RsMonitor zniknął z memu zarządzaj całkiem więc już nie mam czego zahaczyć  - DZIEŃ ŚWIRA normalnie.....

I jeszcze te głupoty napisane w MyRenault, ze "aplikacje do 3GB aktualizują się samodzielnie przez SIM i kierowca nie ma nic do roboty". To nie prawda bo nawet głupi kalkulator przy wybraniu synchronizacji odsyła do ToolBoxa....

Oj te Żabojady, nigdy nic do końca nie zrobią, tak jak ta nawigacja, która nie mówi poprawnie po polsku, w który zjazd skręcić - znajomi mieli ubaw jak kaleczyła j. polski źle odmieniając....

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest klucz do zadziałania: ja zmieniłem tylko true na fals i nic, ale jak zmieniłem adres na ten poniżej to pobrałem RS monitor. Dam znać czy się zainstaluje w aucie.

"name": "com.renault.rsmonitor"

 

Aplikację ściągnąłem, zainstalowałem, uruchomiłem. Teraz testy podczas jazdy.

 

U mnie brak jakichkolwiek odczytów.  A liczyłem na temperaturę oleju. Mój 1.3 bardzo dziwnie się zachowuje bo nawet po przejechanie jednorazowo 45 km i nie zgaszeniu silnika to żaluzja na chłodnicy jest zamknięta.  Zresztą to samo mam przy 1.0. Chyba jest jakieś zaawansowane sterowanie temperatura pracy wody w tych silnikach.  Nie to ci w K4M że ledwo latem osiągał 97 stopni.

Trzeba jeszcze coś doinstalować lub zmienić cis w rlinku aby mieć odczyty? Obstawiam że wersję pojazdu chyba trzeba będzie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwagier24a napisał:

To jest klucz do zadziałania: ja zmieniłem tylko true na fals i nic, ale jak zmieniłem adres na ten poniżej to pobrałem RS monitor. Dam znać czy się zainstaluje w aucie.


"name": "com.renault.rsmonitor"

Tak robiłem, u mnie zero efektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2021 o 07:37, satisati napisał:

Mam wersję 7.0.124.161, wersja oprogramowania startowego: 5615 - niedawno aktualizowane w ASO bo były problemy z bluetooth

 

W dniu 17.06.2021 o 07:37, satisati napisał:

Mogę bez strachu instalować 9 ?

 Możesz - też mam ekran 7" i dziś aktualizowałem w ASO z wersji 3.3 na v7 - taką jak Ty - v9 wrzuciłem jeszcze nie wyjeżdżając z ASO na parkingu :) 

Właśnie zainstalowałem RS Monitor - również poszedł od strzała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!