Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 1.5 dCi 110km szarpie, klepie


Danielmegane12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja meganka niestety ale zaczęła się sypac  chyba dlatego że zbliża się magiczne 200tys km. A więc do sedna autem pokonuje trasy pl-nl i w trakcje jednej z nich auto zaczęło pracować na 3 cylindry wyskoczył błąd ryzyko awarii cylindra, wyszło że zacina się 4 wtrysk ten od rozrządu, po odłączeniu kilkukrotnym i podłączeniu na odpalonym silniku i zgaszeniu i odpaleniu autem jeździłem przez 4  miesiące bez żadnych awarii, w trakcie powrotu z nl po 400km znów to samo, wymieniłem wtrysk na nowy dopisałem i było ładnie ale po 200km wtrysk zaczął klepać tylko że raz klepie raz nie i teraz sam nie wiem o co chodzi? Ponadto auto jak się doda cały gaz na raz jest super a jak się dodaje stopniowa szarpie, normalnie ma kangura najbardziej to czuć między 1800 a 2600? Nie ma żadnych błędów fap się wypala i wgl co to może być? Pontencjometr gazu ? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Danielmegane12 napisał:

auto zaczęło pracować na 3 cylindry,

wyskoczył błąd ryzyko awarii cylindra,

wyszło, że zacina się 4 wtrysk ten od rozrządu,

Wymienić filtr paliwa ;

   - sprawdzić stan paliwa w baku, czy nie jest zasyfione, brudne ??

Jeżeli auto jest sprzed roku 2012 to ;

  - wyeliminować pęcherze powietrza w paliwie pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową,

 - przeczyścić styki wtrysków, sterownika ; Kontakt 60 ,

 - sprawdzić stan przewodów elektrycznych do 4-tego wtrysku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danielmegane12 napisał:

wymieniłem wtrysk na nowy, dopisałem i było ładnie ale po 200 km wtrysk zaczął klepać;

  - tylko ze raz klepie raz nie i teraz sam nie wiem o co chodzi ?

  - ponadto auto jak się doda cały gaz na raz jest super,

  - a jak się dodaje stopniowa szarpie- normalnie ma kangura - najbardziej to czuć między 1800 a 2600 ?

 -  nie ma żadnych błędów,  fap się wypala i wgl co to może być?

Minimalne dodanie gazu ;

   - słychać terkotanie/klepanie,

  -  trwa to około 5-10 sek, następnie jest szarpnięcie i auto się zbiera,

  -  czy w dalszym ciągu wyskakuje błąd „ ryzyko awarii silnika „????

Komputer może nic nie pokazać, bo możliwe, że ;

   - egr działa w ograniczonym zakresie,

  -  sprawdź egr na clipie ; powinien płynnie zmieniać się kąt otwarcia egr,

  -  czy słychać jak zawór egr się zamyka i otwiera ?

  -  zawór co najmniej do czyszczenia / wymiany.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest pies pogrzebany, bo ja nadal mam dużą wątpliwość zasianą, czy jak widzi dobrze dopisany to jest on faktycznie poprawnie przypisany. Najlepiej to dopisywanie robić CLIPem, bo nie wiem, czy nie ma tam jakiegoś jeszcze dodatkowego myku, w każdym razie, mam to na sobie solidnie przetestowane i wygląda, ze nie jest to aż tak proste. U mnie było przypisane poprawnie na GUTMANIE i była dupa. Pamiętaj, że pierwszy przypisujesz od skrzyni. Tak czy siak do przypisania na pewno zrobi to dobrze CLIP Inne urządzenia nie wiem. Niektóre jak GUTMANN kosztujące worek kasy nie robią tego dobrze, albo mój sterownik był już wtedy na tyle padnięty, że tego procesu do końca nie mógł wykonać poprawnie. Choć na CLIPie wykonał. Tak czy siak zacznij kolego od wymiany sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Danielmegane12 napisał:

Słuchać terkotanie/klepanie 

Nie ma żadnych błędów 

Nie ma błędów oraz ;

  - terkotanie/klepanie jest po stronie egr-u??

  - wypnij wtyczkę egr- obserwuj,

13 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

-  zawór co najmniej do czyszczenia / wymiany.

 

 

12 godzin temu, omega napisał:

Wtryski w tym modelu się nie psują. Są wieczne

To jest bujda ;

    -  praktyka mówi co innego,

    -  szereg tematów było na ten temat,

    -  głównym powodem padania wtrysków i pompy ;

            - są bąble powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompa wtryskową,

            - syfiaste paliwo,

           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję z ta wtyczka, trze a ja na zimnym odpiąć??parę razy widziałem bąble na przewodzie to może być powod ?wszystko zaczęło się po zatankowaniu lepszej ropy na bp na granicy pl z de .......

Jak będę miał wolny dzień założę dla próby stary wtrysk i zobaczę co będzie,  a jeśli się sterownik zjebał to mogę założyć używkę?mam jakieś warunki oprócz silnika 1.5 dci 110km spełniać?

 Witam  Właśnie jestem po podmiance wtrysku i auto działa perfekt i to to bez dopisywania i teraz pytanie czy z[ciach] jest komputer wtrysku i nowy wtrysk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zasadzie jest niemożliwe w tym silniku, żeby nie przypisać wtryskiwacza i silnik pracował prawidłowo. Albo nie wysłuchujecie drobnych niuansów (tak, to jest zupełnie możliwe) albo ten silnik chodzi już jak... no, nie powiem co, ale się domyślamy. Wtedy mały feler też może nie być widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym wtrysku ideału nie ma, w tym.tygodniu czekam na paczkę z innym wtryskiem, pan z firmy carexpres powiedzial ze wtrysk który zareklamowałem na.maszynie wychodzi wzorowo ale wysle mi inny bo powinno się wtryski parami zmieniać a najlepiej kompletami. Zobaczymy co będzie,  dam wam znać w piątek będę go miał juz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!