Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten kompresor pasował by? Z opisu tak, ale sam nie wiem 

https://www.iparts.pl/czesc/kompresor-klimatyzacji-lucas-acp01062,0-4501-acp01062-2901554.html#100354

 

Panowie moja sytuacja wygląda tak, że byłem u mechanika zostawiłem auto na kilka h. Stwierdził że kompresor padł zatarł się. Trochę mi się wierzyć nie chciało więc pojechałem do innego, on sprawdził i powiedział że nie może być zatarta skoro kręci nią dookola , gdyby była zatarta to pasek był by przypalony i by coś piszczało A tak nie jest. Twierdzi że jest coś z elektryka nie halo, może coś poradzicie? podobno w kompie nie pokazuje żadnego błędu. 

 

Edit. Prąd ponoć dochodzi do kampresora, ale on nie załącza się. Mówi że cewka do wymiany. Szukalem na allegro nie znalazłem cewki do Megane 3 1,6 dci pomoże ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie problem. No taki jest urok posiadania stosunkowo egzotycznych silników, mimo, że udanych. Tu masz nowy: DENSO KOMPRESOR KLIMATYZACJI DCP23034 za 1541 zł z Krakow - Allegro.pl - (10009307677)  Po warunkiem, że samochód do 05.2014

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co kojarzę to w Megane 3 nie było już sprężarek z elektor sprzęgłem.

Tylko z sprzęgłem zrywalnym ( tak naprawdę nie ma żadnego sprzęgła,koło pasowe się dosłownie odrywa od mocowań jeśli jest za duże obciążenie).

Ja w swoim Scenicu wymieniałem Denso na Valeo i klima śmiga aż miło.

Jeśli śruba na kole pasowym stoi ,a koło pasowe się kręci to znaczy że sprzęgło się zerwało.I są dwie opcje.Numer 1  sprężarka się zatarła i stanęła.Numer 2 tłoki wysunęły się za mocno i uderzyły w płytę uszczelniająca ( dlatego nie wolno odpalać sprężarki kiedy jest próżnia w układzie,tak zabijelem swoją sprężarkę).

Przy opcji numer dwa możliwe jest że nic się nie stało sprężarce i można wymienić

sprzęgło.

 

Edytowane przez Astma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Astma napisał:

dlatego nie wolno odpalać sprężarki kiedy jest próżnia w układzie,tak zabijelem swoją sprężarkę

Nie wyobrażam sobie uruchomienia sprężarki podczas wytwarzania próżni w układzie. Te rzeczy robi się na unieruchomionym silniku. 

Co innego jazda gdy w układzie nie ma czynnika, z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że trasa 50 km nie spowodowała żadnych szkód. Mam sprężarkę ze sztywnym sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!