Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś po powrocie z pracy wstawiłem auto do garażu, jak zwykle zostawiłem je na biegu jedynce (bez ręcznego) i przy wysiadaniu usłyszałem skrzypienie jak zawieszenie w starym Autosanie. Szukałem trochę źródła tego odgłosu (bujałem autem itd), i odgłos ten pojawia się tylko gdy auto stoi na biegu, przy próbie pchnięcia auta do przodu lub do tyłu. Na luzie można auto pchać sobie do woli w te i z powrotem i tego odgłosu nie ma. W trakcie jazdy też czasem pojawia mi się dziwne skrzypienie ale myślałem że to hamulce, gdyż po dotknięciu pedału hamulca (nawet bardzo minimalnym dotknięciu) piszczenie na chwilę ustaje. Czy może ktoś podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny? Dodam, że przy pchaniu auta na biegu odgłos ten pojawia się gdzieś z przodu, co w sumie byłoby logiczne skoro skrzypi tylko na zapiętym biegu. Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam film czym to się objawia. Zauważyłem, że jak auto postoi w garażu to na przykład wieczorem tego odgłosu może już nie być, mimo, że auto nie ruszane z miejsca. Tak jakby może tam coś schło albo stygło i odgłos znika. Na policjancie nie zauważyłem żeby skrzypialo.

 

https://youtu.be/UDBz_YuVEHs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło to może być dobry trop bo odkąd mam to auto (2 lata już) to bierze ono bardzo wysoko. Aby zmienić bieg to praktycznie palcem dotknę pedału sprzęgła i mogę zmieniać biegi bez żadnych zgrzytów. Dodatkowo auto ostatnio ma "fazy" na szarpanie w końcowej fazie puszczania sprzęgła. Nie jest to takie szarpanie jakby silnik się przyduszał, tylko zapięcie napędu nie jest płynne. Czasem czuję się jakbym nie umiał jeździć, bo nie da się puścić sprzęgła bez szarpnięcia. Czasem szarpnie mocniej, czasem słabiej, czasem wcale, jednak jak auto złapie "fazę" na szarpanie to szarpie niemal za każdym razem, po czym potrafi mu to minąć i jakiś czas jest dobrze, lub nie jest to tak dokuczliwe. Sprzęgło się nie ślizga (sprawdzałem przy jeździe na czwórce pod górkę, po dodaniu gazu auto ciągnie pod górę bez znacznego wzrostu obrotów) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarta okładzina sprzęgła objawia się wpadającym pedałem i utrudnioną zmianą biegów. U Ciebie szarpanie może wynikać z pękniętej jednej sprężyny tarczy. Dodatkowo sprężyna wysprzęglika nie wraca go do pozycji, w której łożysko nie dotyka słoneczka i cały czas się obraca. Z czasem może wydawać różne dźwięki. Wtedy nie będzie ważne, czy stoi na biegu, czy jest na luzie. Spróbuj to sprawdzić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!