Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Nie zgadniecie, ale mam do wymiany chłodnice wody... Tak, jeszcze tego brakowało. W życiu w żadnym aucie tego nie robiłem, więc proszę o poradę.

Pytanie 1 : czy trzeba ściągać chłodnice klimy? I nabijać od nowa?

Pytanie 2 : czy każdy zamiennik podejdzie?

Pytanie 3 : czy rezystor przekładam ze starej chłodnicy? Do nowej?

Pytanie 4 : Czy wyjdzie chłodnica górą? Po ściągnięciu zderzaka? 

Wszystkie poradyg na wagę złota. Za robotę będę się brał sam.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem, u mnie w temacie masz zdjęcia. Ja mam chłodnice Nissensa
https://intercars.pl/produkty/192403-chlodnica-silnika-nissens-637606

1. Nie nie trzeba jej ruszać, dasz radę wymienić bez ingerencji w chłodnice klimy.
2. Tego nie wiem, ale na stronie INTERCARS masz dwie czy trzy sztuki 
3. Tak Ja musiałem przełożyć.
4. Dołem kolego nie da rady ? spokojnie zderzak ściągasz i dostęp taki, że wiele więcej można pokombinować :D
Grzybki do odpowietrzenia Ci później podeślę bo nie mam póki co auta pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no aż tak drogiej chłodnicy to nie założę. Myślałem coś do 200zl. Odpowietrzniki to wiem gdzie są, takie wentylki. Najważniejsze, że się da wymienić bez zrzucenia chłodnicy klimy. Już mi ręce opadają co do tego samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem na taką, chłodnice klimy też mam chyba Nissensa, dużo jeździłem więc nie żałowałem, ale prawdę mówiąc z mechanicznych rzeczy to była jedyna "naprawa" z tych kosztownych. Reszta to zwykła eksploatacja. Jak chcesz tanio to może jakiś lepik ? wokół komina i tak nic lepszego nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dałem 400zl za chłodnice klimy. Wszystko działa. Nie chce lepić chlodnicy, ja nie Wazzup :D Widzę nowe chłodnice za 200-300zl. Ceny pochodzące pod 600zl za chłodnice to za duzo o wiele za dużo. Nie widze sensu przepłacać. Stara skorodowała mi na lewym narożniku patrząc od przodu, i ubywa płynu. Od czasu do czasu dolewam. Jak znajdę jakieś przykłady chłodnic to wyśle, na razie weszło za dużo %% i nie chce głupot gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz tą samą dużo taniej:

https://allegro.pl/oferta/chlodnica-silnika-nissens-637606-214100014r-10686986503

 

Lepiej dołożyć kilka złotych do lepszej. Swoją drogą Intercars ma dosyć wysokie te ceny internetowe. Kiedyś przez telefon udało mi się zbić cenę około 40% od internetowej z odbiorem w filii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z mojego linku to przykład modelu, Ja kupiłem taniej niż tam na aukcji u nich jest, a kupowałem u nich stacjonarnie. Ogólnie wymiana chłodnicy to 5min roboty nie licząc zderzaka. Jak masz czujniki parkowania z przodu to kup sobie dobry klej w tubie bo na 100% urwiesz któryś tak jak Ja, i trzeba bedzie przykleić do zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujników nie mam, więc parę zabaw odpada.

 

Tak kminie patrząc na chłodnice od przodu. Nie da się wymienić chłodnicy bez zdzierania chłodnicy klimy... chłodnica cieczy ma miejsce na haki od chłodnicy klimy, i chłodnica klimy wchodzi w te elementy. Masło maślane ale to prawda. Chłodnica cieszy ma plastikową obudowę w którą wchodzi metalowa chłodnica klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!