Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny metaliczny dźwięk pod maską Megane II 1.9 Dci


AdrianL96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nagle po odpaleniu pojawił się dziwny jakby metaliczny dźwięk. Występuje przy przyśpieszaniu na obrotach na sprzęgle lub biegu jałowym nie występuje czasem następuje "puknięcie" i przechodzi na 30s. Samochód zachowuje się normalnie jedynie jeszcze błąd "electonic foult" wyskoczył. Ostatnio po dopaleniu z kabli miał problem ale wymieniłem bezpiecznik bo się spalił i było ok. Mieliście może coś podobnego albo wiecie co może być przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdrianL96 napisał:

Samochód zachowuje się normalnie jedynie jeszcze błąd "electonic foult" wyskoczył.

Oprócz "electonic fault " pojawia się przeważnie dodatkowo pomarańczowy napis Service;

   - błąd pojawia się z powodu ; wilgoci, zaśniedziałych kabli lub styków ;

        - czy masz szczelną obudowę bezpieczników ?

        - czy drożne odpływy z podszybia?

        - czy akumulator sprawny, wystarczająco naładowany??

               - czy jest dobre połączenie z masą?? 

               - czy bezpieczniki na klemie "+" są OK??

        - przeczyścić styki UPC ( Kontakt 60 ),

        - do przeglądu wiązka kabli pod akumulatorem ;

              -  gdyż ściśnięte przewody  - to może być przebicie, zwarcie przy udziale wilgoci,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bezpieczniki są ok, nie wiem jak przy klemie akumulatora może i one co nie zmienia faktu ze praca silnika jest dziwna i ten metaliczny dźwięk przy przyśpieszaniu może pasek? Muszę podjechać do mechanika ale kawałek mam i nwm czy mi nie stanie po drodze niby 15km przejechałem od usterki.

 

Dziś wyskoczyła kontrolka ciśnienia oleju może czujnik uszkodzony? Tylko nie wiem jak go zlokalizować

 

Dźwięk wydobywa się jakby od osłony silnika na dole ale pojawił się nowy objaw silnik nie kręci się więcej niz 2tys obr/min jest świst i electronic fault i kontrolka oleju wiecie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!