Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zwiększone zużycie oleju 1,4 16V


waldek2281

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka , mechanik przyjmując auto 26 marca uzgodnił że jak zdejmie głowicę zadzwoni i podejmiemy decyzję .Czekałem na tel. z tego względu że nie było wiadomo kiedy auto wjedzie na warsztat ,bo czekały inne auta w kolejce.Dzwoniłem co 2-3 dni ,aż głupio  z taką nachalnośćią. 4/ maja mechanik dzwoni ,że auto po jezdzie próbnej i mogę go odebrać /odebrane 5 maja/,silnik był ciepły i przy odpaleniu nie było kopcenia.Rano była niska temperatura odpalam a tu zadyma ,nabrał temperatury i brak dymuJadę do mechanika pokazuję nagrany filmik a on już wtedy wmawiał mi te pierdoły.Jak zwróciłem uwagę ,że po rozebraniu silnika miał mnie powiadomić  bym mógł zobaczyć szkody ,to słowa nie beknął .Teraz radzi wlej 15w40,BĘDZIE DOBRZE. Jutro tzn. w sobotę zlewam nowym olejem,odpalam ,jak objawy się powtórzą , zawiozę do warsztatu.Acha , sugerował że odma niedrożna ,czysciłem ,dmuchałem ,jest dobra. Na tym słabszym cylindrze ,na swiecy po 1400 km narosło coś koloru szarego było do podobne jak kamień w czajniku ,twarde.Nie wiem czy to od oleju ,czy wody .No jest coś spaprane .

 

A więc Panowie aktualna sytuacja ; wszystkie cylindry zalane naftą od wczoraj w 3 nafta stoi ,4 ten słaby też coś tam było ,uzupełniłem go i obserwuję .Co 1min spada kropla nafty do słoika i teraz pytanie -czy robic nadal wlewki z nafty ?,czy zalać olejem i dodać do niego płukankę niech popracuje trochę silnik,czy też kontakt z mechanikiem.Wiadomo silnik ma swoje lata i przebieg i nie wiem czy obecny stan jest dopuszczalny,czy może tak zostać czy jednak poprawka mechanika.Wiem że każdy mechanik udzielający mi porady będzie miał odmienne zdanie ,ale każda rada dla mnie jest bezcenna.No i właśnie chodzi mi po głowie ,czy aby nie skorzystać z porady użycia po płukance w oleju CERAMIZATORA.Cóż mój wiek +wiek auta =4-5 lat jazdy a potem to mnie wnuki będą woziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg masz znikomy. Jeśli nie słyszysz stuku sworznia tłokowego, to porada @szwagier24a może pomóc i jest najtańszą opcją. Olej mineralny to już odległa epoka. Wtedy katalizator był nowością. Mało używasz samochodu i pozostań na 5W40 chociażby to był Orlen. Pokusił bym się o sprawdzenie kamerką inspekcyjną, wpuszczając ją otworem świecy, czy nie ma rysy na gładzi cylindra po konflikcie tłoka z zaworami. W ten sposób poznał byś ewentualne dalsze działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wróciłem od mechanika ,więc pytałem go o stan cylindrów ,były bez rantów ,bez rys.Twierdzi że wszystkie tłoki miały odbicia zaworów i wszystkie zawory 16 szt były pokrzywione.Czy tak było ,czy wszystko wymienił trudno ocenic ,tak samo jak nie uzyskałem odpowiedzi dlaczego nie dzwonił jak konczył demontować głowicę.Jutro zalewam swieżym olejem ,mam ten ceramizer ,może dolać do oleju,zaszkodzic nie zaszkodzi a może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik wciska kit. W dieslu poleci rozrząd i uszkodzi tylko połowę zaworów, a tu wszystkie?

W takim wypadku remont silnika nie wchodził w grę. Sama regeneracja głowicy kosztowała 2 razy silnik używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach pokrzywione wszystkie zawory to żadne zaskoczenie.

Koszt jednego zaworu to ok 12zl.

Gorzej jak są uszkodzone prowadnice, ale to też można wymienić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!