Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

C-Box na Cinche/RCA - jaki pinout do radia?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Co prawda nie posiadam Meganki a Lagunę..ale więcej o tego typu rzeczach znalazłem na Waszym forum więc mam nadzieję że ktoś mi pomoże.

Mam nawigację Carminat DVD i radio Cabasse Tronic z 2008r, poprzedni właściciel coś wymodził i założył w podłokietniku oryginalny C-Box z gniazdami RCA o numerze 280230001R

Wkurzało mnie jednak to, że strasznie mizernie to gra, o 90% ciszej niż płyta/radio i praktycznie jest bezużyteczne... jak ostatnio też testowałem to przy wpinaniu jacka w telefon działy się dziwne rzeczy np. zamki w aucie się zamykały i włączały awaryjne, więc coś jest chyba sknocone z kablami...

 

Wyjąłem to z podłokietnika i zdziwiłem się, że wtyczka idąca do tego czegoś jest całkowicie zapełniona kablami, chyba z 8 albo coś w tym stylu w różnych kolorach. Przeglądając na necie wszędzie na zdjęciach jest chyba max 4 kable.. podejrzewam że coś jest tutaj mocno skopane i dlatego mi to tak kiepsko działa. Wrzucam zdjęcia jak to wygląda.

 

Teraz moje pytanie, czy ktoś byłby na tyle miły by objaśnić jak powinno to być prawidłowo podłączone do radia? Nie znalazłem niestety nigdzie na necie żadnego schematu (może słabo szukałem), nie mam też teraz jak rozebrać schowka żeby się dostać do radia i sprawdzić dlatego chciałbym wiedzieć na przód jak to powinno być wpięte jak będę mieć taką możliwość.

Pamiętam jak wyjmowałem schowek, i wydaje mi się że do radia to już nie idzie w ładnej fabrycznej wiązce tylko jakiejś lepiance z izolacyjnej..

 

237418527_3010300752585688_8461864174942974506_n.jpg

235064356_2950020485259134_2518554851886093756_n.jpg

236550898_726665401458776_7351547754776137387_n.jpg

Edytowane przez stempien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę ale mam schemat z L III z podłączenia gniazda akcesoriów multimediów bo to co masz podłączone to nie jest c-box. Na schemacie to gniazdo oznaczone jest numerem 1877 a radio numerem 261. Podłączenie do czarnej wtyczki w radiu.

Schemat podłączenia:

0046_A3.PDF

Schemat wtyczki gniazda akcesoriów:

1877_5.PDF

Czarna trzysekcyjna wtyczka radiowa, podłączenie do gniazda oznaczonego 166 JA:

261_61.PDF

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, z tym już sobie powinienem poradzić. Jak będę miał możliwość to wybebeszę schowek i przeglądnę jak to jest podłączone, w razie w jeszcze się odezwę.

 

Jeszcze mam pytanko, wiesz może czym jest pin oznaczony jako TB37 idący do pinu nr. 5 w złączu 166-JA?

Znalazłem na necie rozpiskę pinów do podpięcia zwykłego aux do 166-JA i wygląda to tak:

obraz.thumb.png.27689e92eaa7ad411964275a9b2e58e5.png

 

Bez czegokolwiek w miejscu piątego pinu, oznaczonego tutaj właśnie jako TB37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2021 o 09:14, aniewa napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Czyli jeśli obecnie jest to podłączone jakimś prostym kabelkiem bez żadnego ekranowania to lepiej tam po prostu nic nie wpinać? Czy brak ekranu może być powodem że tak strasznie cicho to gra?

Najchętniej bym kupił oryginalną wiązkę, ale nie mogę nigdzie znaleźć. To co u mnie teraz jest przy tym gnieździe wygląda mi na wiązkę od wersji z USB.

 

Przepraszam za cytat - jakoś z przyzwyczajenia użyłem tej opcji jako "Odpowiedz" :D

 

No i załatwione - AUX już gra normalnie (choć i tak trochę ciszej niż płyta) i odbiornik Baseus ładnie transmituje dźwięk.

Ale będę musiał wrócić do tematu i wymienić całkiem okablowanie...bo to co tam zastałem to tragedia:

Kable zaczynają się oryginalną wiązką, 3 kabelki przechodzą w jakieś grubsze a finalnie przy amplitunerze dochodzą jeszcze całkowicie inne, cieńsze kable...

 

Generalnie wszystko było źle, jedynie masa była na swoim miejscu. Lewy kanał był wpięty do prawego a prawy kanał był w ogóle wpięty do właśnie wspomnianego piątego pinu TB37..

 

Planuję do tego wrócić i wymienić całość na jednolity kabel, pozostaje jedynie moje poprzednie pytanie czy podłączenie tego ekranu (pin TB37) jest ważne? Bo chcę to zrobić dobrze, ale jak szukam to ciężko znaleźć taki przewód AUX z kostką ISO żeby miał ekranowanie..

Chyba że kupić jakikolwiek kabel 3 żyłowy ekranowany i zarobić samemu piny mini iso? Jest sens się tak bawić czy ten ekran nic nie da? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!