Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

19 cali 43 ET


wisniowy901

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinienem tego pisać :) ale jak lubisz naprawdę szybko polatać i masz mocny wóz to propozycji powyższej nie polecam. Możesz się rozczarować. Dodatkowo kolega @elf podał link do złego rozmiaru - opona będzie za wysoka. 

 

Jeżeli szukasz rozmiaru 225 lub 235/35/19 to można już coś powybierać ze sportowych opon. Niebawem premiera Conti Sport Contact 7, jest rewelacyjna Bridgestone Potenza Sport, Michelin….ogranicza Cię tylko budżet. Druga sprawa to pytanie czy jest sens iść w 19 przy 110 koniach pod maską :) auto będzie miało ciężko…… i słabe osiągi będą jeszcze słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sarna1 napisał:

Nie powinienem tego pisać :) ale jak lubisz naprawdę szybko polatać i masz mocny wóz to propozycji powyższej nie polecam. Możesz się rozczarować. Dodatkowo kolega @elf podał link do złego rozmiaru - opona będzie za wysoka.

 

Rozmiar to każdy sobie dobierze, jaki mu pasuje, bardziej mi chodziło o rodzaj opon. 

Zastanawia mnie, dlaczego odradzasz te opony? :rolleyes:

Fakt, na rajdy to ona się nie nadaje, ale do codziennej jazdy jest super.

Jeżdżę na nich już drugim autkiem. Najpierw były to generacji 3 a teraz 5 i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założone 225/40R18 YXL czyli najsztywniejsza jaka była w ofercie. Opona, w porównaniu do wcześniejszych Conti Sport Contact 5, niestety o wiele mniej stabilna. Może i na mokrym rewelacyjna, ale przy prędkościach autostradowych +, jazda na niej męczy. Powodem według mnie są bardzo szerokie rowki odprowadzające wodę, opona nie gnie się na barku tylko właśnie płynie na bieżniku.. Na szczęście po 1000 km oddane do serwisu i założone znowu CSC5 - samochód znowu zaczął jeździć jak należy. Średnio latem przejeżdżam 30-35 tys wiec opony mam na sezon i przetestowałem już multum gum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie robię tyle kilosów, najdłuższy wyjazd to na wczasy autostrada + ekspresówka. Nie mogę na nie narzekać.

Jak go kupiłem miał Firestone Firehawk SZ90 205/50r17, w sumie nie były złe tylko, że strasznie głośne.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne jest też to, że właśnie konfiguracja mojego Uniroyal (najwyższy indeks prędkości i XL) nie zgrywają się z typem bieżnika. Sztywne Ścianki pozwalają na szaleństwo ;) ale jednak bieżnik jest typowo „deszczowy” wiec musi być szeroki. 
To świetna opona ale mi po prostu nie podpasowała, może dlatego że wcześniej używałem opon typowo pod „sport”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!