Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z szybą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa ;). Jestem tu nowy więc proszę o wybaczenie jeżeli źle adresuje post, ale to kwestia dla mechaników i osób znających się na rzeczy bardziej niż ja ;). 

 

Moim problemem jest przednia szyba od strony kierowcy. 

Wymieniony został podnośnik ponieważ był skrzywiony i szyba kilka razy spadła z prowadnicy przez co nie było możliwości nornalnie jej zamykać i otwierać. W zamian kupiłem odpowiedni zamiennik z tymże nie jest to oryginał. Przez kilka dni od wymiany szyba otwierała i zamykała się normalnie, aż do dzisiaj. Po automatycznym zsunięciu szyby na sam dół okazało się, że w żaden sposób nie chce dać się zamknąć. Dodam, że silniczek pracował aby ją podnieść lecz nic się nie działo. Po otwarciu drzwi okazało się, że szyba nie spadła z prowadnicy i wszystko ogólnie jest w porządku, prowadnica również się nie skrzywiła. Wygląda na to, że problemem jest zbyt niskie opuszczenie szyby przez które koło zembatki tak jakby nie pracuje tak jak powinno i ponownie nie podnosi szyby. 

 

Chciałbym Was zapytać czy ktoś miał kiedyś podobny problem? 

 

Czy jest tam jakaś blokada, która mogła zostać zerwana podczas wymiany podnośnika? Podnośnik wymieniał mi znajomy, który twierdzi, że wszystko jest w porządku i, że nie było żadnej blokady którą mógłby przypadkowo urwać. 

 

Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie wiem co robić, czy próbować odesłać ten podnośnik i kupić używany oryginał czy może jest jakaś możliwość dospawania jakiegoś elementu, który mógłby działać jako blokada. 

 

Z góry dziękuję za pomoc! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być źle nawijaniu linki z jednej strony odwija a w drugiej strony nawija. Podejrzewam że linka przeskoczyła na rolce nawijającej są tam małe roweczki po której jest prowadzona linka.  Mało kiedy krzywi się podnośnik więc gdzieś jest problem co mogło skrzywić prowadnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stonczan napisał:

czy próbować odesłać ten podnośnik i kupić używany oryginał

Te podróby działają "pięć minut" - jeden sezon. Kupić używany oryginał i go dobrze zakonserwować. On wytrzyma bardzo długo jak się szyby nie opuszcza w mroźne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!