Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylna wycieraczka opada poniżej poziomu szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy miał ktoś problem z pracą tylnej wycieraczki. Moja po zakończeniu pracy ustawia się nie w poziomie, ale po niżej, tak, że dotyka karoserii. Podczas pracy, też zamiata nieco za bardzo w dół. Pracowała prawidłowo, nic nie było robione przy tylnej szybie, kołeczek trafia prawidłowo w mechanizm napędowy (wycieraczka 40cm z uchylną tylną szybą).

Nie wiem czy ściągać wycieraczkę z ramienia i na nowo poziomować? Dlaczego nagle tak się stało?

Będę wdzięczny za Wasze opinie!

Pozdrawiam, Edis4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie nie jest aż tak źle, u mnie ktoś niepowołany potrzebował takie ramię wycieraczki ale nie udało mu się go zdjąć i "tylko" połamał. Później wisiało to pionowo w dół ;/

Być może wyrobiło się mocowanie w tym ramieniu bo jest tam metalowy stożek zatopiony w plastiku, może wystarczy dokręcić nakrętkę pod tą czarną zaślepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wycieraczka zachodzi poza szybę to dokręcenie śruby nic nie da, trzeba ją ściągnąć i ustawić poprawnie, inna sprawa, że ktoś uważał, ze akurat ta wycieraczka mu się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie jest taka sama sytuacja. Ale sądzę że to wina ramienia wycieraczki - do momentu łączenia z mechanizmem. W tym miejscu jest duży luz i na sucho można wycieraczkę przesunąć do góry i na dół po jakieś 5-6 cm, bez żadnego ruchu mechanizmu. Dlatego ona kończy pracę na masce. Próbowałem cos z tym zrobić, ale tam jest jakiś kawałek powyginanego pręta i niebardzo wiem jak się zabrać żeby nie połamać. A o zdjęciu calego ramienia można zapomnieć, jest tak zapieczone że jak na razie tydzień moczenia w WD40 i żadnego efektu. Mechanior nie bardzo chciał się bawić i ściągaczem próbował ale chyba bał się o szybę i narazie dał sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Przemo! Płyn hamulcowy ma właściwości penetrujące, a coca-cola wszechstronne właściwości :) Myślę, że do tego trzeba podejść etapowo. Wszystko da się zrobić, byle nie na wariata. Dam znać jak uporam się ze swoim problemem, póki co ....nie mam czasu się za to wziąć w praktyce :)

 

Pozdrawiam,

Edis4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł Tomik 1970! Dzięki! :) Zauważyłem dziś jednak, że wycieraczka sama się wypoziomowała. Zastanawiam się, czy ma to związek z biegiem wstecznym? Dziś pada mocno, a przy włączaniu wstecznego biegu i uruchomionej przedniej wycieraczce, tylna przemiata raz szybę. Ku mojemu zaskoczeniu wycieraczka zatrzymała się w poziomie.... Kolejny raz również. Może więc to kwestia pozycjonowania silniczka tej wycieraczki? Hmm...sam już nie wiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja mam taki sam problem z moją wycieraczką, gdy pojechałem na automatyczna myjkę, wszystko fajnie, autko czyste a wycieraczka tylnia stanela nie ponad poziomu lecz....pionowo ;), jak ją dotykałem i doprowadziłem do ładu zauważyłem że ma w sobie luzy...może to być niedokręcona śruba, lub nie wiem....gdy ją włanczam to działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może śrubę trzeba dokręcić, może wytarły ząbki na ośce silnika lub ramieniu wycieraczki. Trudno powiedzieć nie widząc. Zacznij od zdjęcia ramienia przeczyszczenia ząbków, nasmaruj to jakimś smarem, żeby później lepiej chodziło i przykręć. Zobacz co się będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię to w wolnej chwili, myślę że to może być niedokręcona śruba, bo niby wszystko działa ok, tylko luzy ma tak jak pisałem. A powiedzcie mi ten wystający szary drucik on ma być taki wykrzywiony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!