Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylna wycieraczka opada poniżej poziomu szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie mam następny problem z moją wycieraczką jak pisałem wcześniej wycieraczka już wskoczyła na swoje ale teraz mam taki problem że jest pod kątem 45 stopni jak włączę to strasznie buczy i ruch wycieraczki jest tylko dochodzi do pozycji 45stopni po prawej stronie i 45 stopni po lewej i jeszcze mam mały problem drugi woda wydaje mi się że przedostaje się między szybą a ośka wycieraczki jakieś pomysły jak to uszczelnić Pozdrawiam i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio zauważyłem że moja zachowuje się inaczej niż autora tematu. Szyba jest podnoszona, wycieraczka jeździ normalnie. Problem w tym, że chodzi od końca do końca a jednak zatrzymuje się odrobinę wyżej niż powinna, około 4 cm. Niby wszystko siedzi na swoim miejscu ale nie wiem czy przy leżącej wycieraczce ma być luz w górę i w dół czy raczej nie powinna się ruszać. Jak tak stanie ciut wyżej to spokojnie mogę obniżyć palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być luzu, jeśli jest to najprawdopodobniej uszkodziło się ramię (mocowanie do ośki pękło). Musisz to dokładnie obejrzeć, bo potem możesz mieć jak ja, że wycieraczka opuszczała się aż do rejestracji :)

Uwaga przy próbach odkręcania, zapaskudzone jest dokładnie jak przednie wycieraczki ale łatwiej urwac gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj miałem stresa. Odśnieżyłem samochód, ale zapomniałem sprawdzić czy nie ma lodu na tylnej szybie. Włączyłem ogrzewanie tylnej, ale na nieszczęście miałem włączone przednie wycieraczki a jak wiadomo przy wstecznym tylna zaczyna nam machać. Na postoju patrze, że tylna leży poniżej szyby, ustawiła się na godzinie 5. Myślałem że to koniec. Postawiłem, właczyłem i widzę, że się rusza więc OK. Cóż, zdjąłem zaślepkę, odkręciłem nakrętkę i ustawiłem w poziomie. Niby działa jak kiedyś.

To machanie przy cofaniu jest denerwujące. Latem OK, ale zimą to raczej paskudne udogodnienie. Szkoda, że nie ma blokady tyłu.Pewnie można odłączyć, moze bezpiecznik albo wyciągnąć wtyczke. Trzeba uważać.

I jeszcze coś. megancoupe02 piszesz, że jak uchylna to może być luz. U mnie jest uchylna. Ten luz to tak max 3 centymetry w górę. Jak ma co zbierać to najczęsciej ustawia się w poziomie a jak na sucho to czasem stanie ciut wyżej.

Co do ruchów w prawo i lewo to jak to ma wyglądać na włączonej? Jak patrzymy, stojąć z tyłu, to ma się ruszać od prawa do lewa. To wiadomo. Chodzi mi o to, czy jak robi obrót w lewo to ostatnia pozycja na tej stronie jest w poziomie, czy raczej troche po skosie.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy jak robi obrót w lewo to ostatnia pozycja na tej stronie jest w poziomie, czy raczej troche po skosie.

nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, nasz scenic jeździ już bez ramienia pewnie kilka lat i nie pamiętam jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji SIphII z podnoszoną szybą w lewo wycieraczka nie idzie do poziomu (jeżeli jest odpowiednio ustawiona w pozycji spoczynkowej czyli w poziomie). Jednak plastikowe wycieraczki mają to do siebie ze po pewnym czasie zaczyna się robić spory luz na ośce podnoszenia, w moim SIphII bez podnoszonej tylnej szyby (ale jeszcze z plastikową wycieraczką) w szczytowym momencie miałem jakieś 8 cm rozrzutu w pozycji spoczynkowej nie wspominając o skandalicznym docisku i niedocieraniu sporej części szyby. W efekcie jak mnie zeźliło wymieniłem na polski zamiennik i temat się zakończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizza

Czyli chyba jest dobrze. Jak jest skrajnie w lewo to nie idzie do poziomu, ale jest w lekkim skosie. Jak opada w prawo to najczęściej zatrzymuje się pozycji spoczynkowej, poziomej. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!