Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylna wycieraczka opada poniżej poziomu szyb


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Ja to zdejmowałem ściągaczem. Powiem szczerze, że bał bym się tam w jakiś inny sposób kombinować. Potrzebny jest tam ściągacz w kształcie U, dwuramienny kupisz w jakimś dużym sklepie z narzędziami. Nie wiem czy akurat do tyłu nie wejdzie ściągacz do sworzni w zawieszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, popytaj kolegów czy nie mają ściągacza do łożysk, może ktoś będzie miał.

Ostatecznie, kup w sklepie. Koszt zwróci się bo pewnie tyle samo zapłacisz u mechanika, a na pewno się przyda w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, bo jakoś nie moge znaleźć podobnego przypadku. Dziś rano tylna wycieraczka zrobiła pelen obrót ale bardzo wolno i nawet zatrzymała się na chwile. Nastepna próba podczas jazdy niestety była ostatnia bo staneła prawie pionowo w góre i przestała reagować na włacznik. Kiedy jednak próbuje ją popchnąć przy włączonym włączniku to rusza czasami ale zaraz się zatrzymuje jakby silnik był bardzo słaby. Nie pomaga nawet odchylenie jej od szyby. Nawet jak ruszy wolno sama to i tak zrobi tylko max pół obrotu. Silnik szlak trafił czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś zamarzło, albo coś się urwało. Trzeba się dostać do silniczka i zobaczyć. Nie ma innej opcji. Zdejmij ramię wycieraczki i spróbuj na "sucho" Jak nie będzie działać to pozostaje zdjęcie tapicerki drzwi i dostanie się do silniczka. Być może wystarczy przesmarowanie. Być może posypała się przekładnia, ale to takie gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odchyliłem wycieraczke i ją włączyłem (czyli jakby na sucho) i wycieraczka działała jakby poprawnie ale wystarczyło delikatnie ją przytrzymać i zaraz się zatrzymała i cisza. Albo zaciera się mechanizm albo .... no właśnie czy mozliwe by silnik przepalił się ale nie do końca i nie ma siły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej używam, nawet jak nie chce :) (wsteczny). Co ciekawe zawsze teraz zatrzymuje mi się w jednym miejscu ni dalej nic. Jeśli by się coś zacierało to nie powinien wywalic bezpiecznik?

 

Dziś wymieniłem silniczek z mechanizmem, bo mój jednak chyba zatarty lub spalony jest. Użyłem sciągacza do końcówek drążków i wymiana poszła bez problemu :) . Jednak przy dokręcaniu ramienia wycieraczki dokręcilem za mocno i pękło na frezie :) Oryginał kosztuje 100 zł a zamiennik metalowy 50!!!

Czy może do scenica pasują ramiona od innych aut np. uno, meriva....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podepne sie do tematu mam taki problem z wycieraczką szyba w tylnej klapie otwierana wycieraczka podczas włączenia strasznie strzela i nie wykonuje normalnej pracy jakby nie była ustawiona dobrze na silniczku Moje pytanie jest takie jak ustawić ta wycieraczkę zeby dobrze pracowała nue było słychać strzelania

 

Pisz po polsku. Regulamin się kłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrbombelek, a czy po zamknięciu szyby ruszasz ramieniem, żeby bolec wskoczył na swoje miejsce? Jak otworzysz szybę to widzisz kółko z otworem, natomiast w mocowaniu wycieraczki w do szyby jest taki bolec na sprężynie, jak wskoczy na swoje miejsce to wszystko powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!