Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dużo za wysokie spalanie w Megane IV GT 205


pawka_4

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaj 100 na hamownię i będziesz wiedzieć ile silnik ma kucy. Moje były Kadjar 1.6 tce (ten sam motor) zrobiony na 200Km i 300Nm bez problemu dobijał do 220 licznikowych. Spalania nie porównamy bo to kiosk na kołach ale w trasie nie miałem nigdy powyżej 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj robiłem kolejny test,

wyszło 10.6L przy 140kmh.

Test robiony oczywiście w identycznych warunkach jak wcześniej, tj. droga klasy A/S, reset spalania przy prędkości 140kmh, brak używania hamulca/gazu przez conajmniej 10km.

Jedyna różnica to może być minimalny wiatr (choć wczoraj nie był wietrzny dzień) i temperatura (5C). Ale to by nadal nie tłumaczyło dlaczego auto na dokładnie tej samej trasie ok. 5 listopada zrobiło w tych samych warunkach zrobiło 8.7, następnie wyniki były powyżej 9, bliżej 10, a wczoraj padł nowy rekord.

W tym tempie to to auto za chwilę będzie miało zasięg mniejszy niż niejeden elektryk, a nie jeżdżę ostro.

 

Na co patrzeć?

Katalizator? Sonda lambda? Filtr powietrza, przepływka. Co jeszcze?

Oddaję auto za parę dni do mechanika, musimy coś znaleźć bo to są chore wyniki. A już nie wspominam, że gdy wrzucę go na 4-5 bieg i przeciągnę ostrzej przez choćby 300-500m to średnia potrafi wzrosnąć o 0.3-0.6L pomimo, że wcześniej była zbierana przez np. 50km i więcej.

 

 

 

Edytowane przez pawka_4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Współczuje wejścia na minę. 
Ja bym nie kupił auta na zasadzie "obejrzenia we 3". Na bank coś jest nie tak z tym spalaniem. Autostrada 140 to u mnie zawsze poniżej 8L a mam kombi.

Poza tym auto idzie powyżej 180 ... przynajmniej jak dla mnie. A jeździłem V6 w podobnej mocy.

 

Może umów się na jakiś program? W sensie nie aby robić więcej mocy ale może coś tam było kręcone z mapą? Może jest zrobiony jakiś program i trzeba wy wrócić do serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taką Megane GT od nowości kupiona na zamówienie. Średnie spalanie 9,5L. Od jakiegoś czasu, może trochę ją cisnę, to teraz mam średnie 10.5 tak mi się teraz cały czas utrzymuje. Jak jadę szybko, autostrada cisnę to mam 12L-13L a jak jechałem do francji przepisowo to cała srednia z jazdy wyszło 7L. W benzynie są wyraźne róznice spalania w diesel tak nie miałem . więc twoje spalanie jest dla mnie jak najbardziej prawidłowe. a co do szarpania silnika u mnie po przekroczeniu 50.000 tez mi się pojawiło takie delikatne czasami mniejsze czasami większe i clip nic tu nie poradzi tak się dzieje. Chyba w lecie na klimatyzacji, jak jest gorąco są bardziej wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelreno ponad 10L na autostradzie przy 140 to za dużo ...  Przecież to auto przy takiej prędkości nie pali nawet 8L (3 osoby na pokładzie + bagaże pod sufit, lato) . Trasa Kraków - Poznań

Edytowane przez bartasKRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedno, jak jadę np.  nad polskie morze autostradą raz szybciej raz wolniej to i tak mam średnia 10L. Na pewno w tym aucie jazda spokojna, to naprawdę mało pali , ale jak trochę szybciej pojedziemy od razu widać różnice w spalaniu. Dlatego biorę pod uwagę zawsze średnią jaka mi wychodzi ze spalania to jest około 10l . Jeżeli mieszczę się w tym przedziale  uważam ,że nie jest źle jak na to auto też mam kombi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!