Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żarówki h7 led


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dla ewentualnych chętnych do wymiany żarówek na LED.


Właśnie zakupiłem i zamontowałem OSRAM LEDriving HL EASY H7 / H18 6500K DUO. Poniżej kilka uwag, które się może komuś przydadzą:

 

- jako drogowe pasują bez problemu - nie potrzebne żadne adaptery ani zmiany w ustawieniach systemowych, mieszczą się też bez problemu pod osłonami przeciwkurzowymi

- jako mijania (soczewki) - niestety wymagane jest dokupienie adapterów - mimo że nie posiadają na końcach dużego układu chłodzenia wysokość tej części za kołnierzem jest na tyle duża że nie można zapiąć na soczewkę mocowania z żarówką. Dopiero po zastosowaniu adapterów jest taka możliwość (oczywiście wcześniej trzeba zdemontować fabryczne mocowanie i zostawić tylko kostkę zasilającą. Mieszczą się też bez problemu pod osłonami przeciwkurzowymi.

- odcięcie i rozpraszanie światła (soczewka) praktycznie identyczne z żarówkami fabrycznymi

- strumień - ilość światła w porównaniu do żarówek standardowych jest delikatnie większa, ale bez szaleństw

- barwa światła - tu zdecydowanie duży plus bo w końcu nie odróżniają się kolorem od świateł dziennych a o to mi w sumie chodziło.

 

Biorąc pod uwagę cenę (ok. 200 zł + 40 zł za adaptery) generalnie polecam.

Tyle tylko że teraz chyba skuszę się na drugi komplet do świateł drogowych bo nocą po ich odpaleniu ich żółtawa barwa wygląda conajmniej dziwnie w połączeniu z białą ze świateł mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jery01 napisał:

Dopiero po zastosowaniu adapterów jest taka możliwość


Będę wdzięczny za podanie modelu adapterów 😉 

P.S. nigdy nie zwróciłem uwagi, że światła drogowe są osobno... 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/adapter-montazowy-led-h7-passat-b6-kuga-megane-iv-12786913997

Aha i jeszcze zapomniałem dodać że mimo to że same żarówki posiadają dwa wypusty, które w teorii powinny umożliwić nam montaż w pionie lub w poziomie to niestety w soczewkach Megane 4 wąsy trzymające oprawkę są tak umiejscowione po obwodzie, że żarówek nie da się ustawić ani pionowo ani poziomo, tylko pod kątem.

 

Nie zauważyłem negatywnego wpływu na rozkład strumienia światła, ale niby zalecają żeby w soczewkach dawać pionowo (czyli strumień na lewo i prawo) co niestety tutaj jest niemożliwe do zrealizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kiedyś montowałem Osram LED XTR i one mają o ile pamiętam ruchomy kołnierz i można było ustawic wypustki jak się chciąło. Pasowały PnP i dawały idealne białe światło z idealnym odcięciem, sprawdzone na stacji diagnostycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!