Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 nie odpala, nie kręci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Widziałem kilka podobnych problemów na forum ale przyczyn może być sporo, finalnie chodzi o to samo - nie odpala ale mam kilka objawów, których nie znalazłem w innych wątkach i nie chce jechać do warsztatu od razu, bo każdy warsztat mówi że co innego trzeba sprawdzić. A jeden to powiedział, że w megankach jakiś komputer pokładowy pewno padł, bo miał tendencję do gnicia.. Skoro auto odpala (czasem) to może możemy wyeliminować niektóre przyczyny, przy których na pewno by nie odpaliło ?

 

Megane II ph 2 1.6 benzyna 2008

 

No więc:

Główny objaw - włączam start, palą się kontrolki, ale nic się nie kręci, kontrolki gasną, tak jak normalnie.


- w przeciwieństwie do innych postów moje auto odpala, natomiast jest to bardzo trudne, bo po jakichś 6 - 8 minutach, nie ma znaczenia, czy wciskam start 15 razy czy kilka, tyle potrzebuje aby się odpalić. Ale kiedy rozrusznik ruszy to odpala odrazu.

- po wciśnięciu start słychać jakby szum (pewnie pompa paliwa), po chwili on ustaje, kontrolki normalnie zapalają się potem gasną a spod maski dochodzi delikatne piszczenie ale elektroniczne a nie mechaniczne
- usterka występuje w ujemnych temperaturach. Ostatnie dwa dni były na plusie i nie wystąpiła.

- usterka chyba nie występuje gdy silnik jest rozgrzany
- czasem, po kilku wciśnięciach start, pojawia się lampka ABS-u i napis usterka hamulców ale to się dzieje rzadko

- usterka występuje od dwóch tygodni
- w momencie kiedy auto zapala, na przykład wciskam start 10 ty raz, po 6ściu minutach, to albo od razu po wciśnięciu start albo po kilkunastu sekundach od wciśnięcia start, kiedy jeszcze trzymam sprzęgło

- wyczyściłem i nasmarowałem wazieliną klemy ale to nic nie dało

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, megan_pomocy napisał:

Główny objaw - włączam start, palą się kontrolki, ale nic się nie kręci, kontrolki gasną, tak jak normalnie.
  - usterka występuje w ujemnych temperaturach. Ostatnie dwa dni były na plusie i nie wystąpiła.

Akumulator do zmiany;

  - jeżeli napięcie przy rozruchu < 10 V - to aku dętka,

  - silnik musi się obracać z prędkością > 200 obr/min aby nastąpił zapłon,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, megan_pomocy napisał:

- wyczyściłem i nasmarowałem wazieliną klemy ale to nic nie dało

To znacznie za mało po 13 latach eksploatacji. Usterka jest związana ze spadkami napięcia w zasilaniu. Uwydatniła się w czasie kiedy akumulator zmniejsza swoje napięcie w związku z obniżoną temperaturą elektrolitu. W pierwszej kolejności wyczyścić papierem ściernym wszystkie skręcane połączenia na dodatniej klemie akumulatora. Podobnie robimy na ujemnej. Wazeliną smarujemy po skręceniu w celu odcięcia dopływu powietrza. Naładuj akumulator w ciepłym pomieszczeniu i powinien odpalić po pierwszym wciśnięciu start.

Zaśniedziałe połączenia mogą być przyczyną  niedoladowania akumulatora. Ta benzynka rekompensuje pojedyńczy właściwy rozruch po 15 minutach jazdy. Teraz zimą przez duże obciążenie podgrzewaniem szyb i wysokimi obrotami wentylatora potrzebuje nieco więcej czasu pracy silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!