Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


Mpiach1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Megane 4 1.5dci 2016r 130000km objaw u mnie to klekotanie przy dodawaniu gazu w przedziale obrotów 1000-1500, powyżej objawy ustępują. Dzieje się tak podczas jazdy. Jeśli auto stoi brak nieokajacych dźwięków. Podjechałem dzis do mechanika podłączył komp i wyszło błąd sterownika wtryskiwacz nr 3, mechanik stwierdził że trzeba wyjac wtryskiwacz nr 3 i dać do regeneracji lub zakupić nowy. Zastanawiam się czy te wtryski w naszych meganach 4 1.5dci da się zregenerować. Czy wymiana takiego wtryskiwacza to trudna sprawa? Mam obawy zeby ten mechanik nie uszkodził jeszcze bardziej auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wrzuć chociaż jakąś fotkę tego wtryskiwacza. Cokolwiek. Nawet najmniejszy wysiłek mile widziany. Pomożemy. Na pewno coś się znajdzie, tylko trzeba wiedzieć czego szukać. Bo to nie muszą być te na 100%: https://allegro.pl/oferta/renault-1-5-dci-wtryskiwacze-paliwa-0445110485-11722299766

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mpiach1 napisał:

wyszło błąd sterownika wtryskiwacz nr 3, mechanik stwierdził że trzeba wyjac wtryskiwacz nr 3 i dać do regeneracji lub zakupić nowy.

Podaj kod błędu;

  - to nie błąd sterownika wtryskiwacz 3 - tylko prawdopodobnie " błąd obwodu wtryskiwacza numer 3, "

  - tankowałeś syfiaste paliwo?

  - kiedy wymieniałeś filtr paliwa oryginał?

- czy masz pęcherze powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych zdjęć wtryskiwacza jedyne co mam to z pamięci ze chodziło o wtryskiwacz nr 3. Mechanik z komputera wyczytał ze błąd wskoczył przy 127000 a wtedy zleciłem wymianę rozrządu myślicie ze przy wymianie rozrządu mogli coś spierniczyć i poszło na wtrysk? Mechanik stwierdził że wyjmie ten wtrysk zleci do regeneracji i włoży z powrotem. 

Być może było to syfiaste paliwo ale z tego co wyczytał z komputera błędy wskoczyły przy uruchomieniu zapłonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób. Weź smartfon i zrób. Coś mi tu śmierdzi, bo jak to te same wtryski co u mnie, to one są wieczne. Rozumiem, że przed wymianą rozrządu wszystko było OK? Pierwsze słyszę o tym, że błąd jest powiązany z przebiegiem w odczycie, ale mogę czegoś nie wiedzieć. Nie upieram się. @aniewa, nie zablokowanie pompy może dać taki skutek?

Rozrząd powinien być wymieniany po 160k km Z jakiego powodu skróciłeś interwał? Coś się działo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, omega napisał:

Pierwsze słyszę o tym, że błąd jest powiązany z przebiegiem w odczyci

Interfejs zawsze odczytuje przy jakim przebiegu wystąpiła usterka, oprócz tego pokazuje wszystkie parametry pracy silnika w momencie wystąpienia usterki. Wymiana rozrządu nie ma żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mpiach1 napisał:

 Mechanik stwierdził że wyjmie ten wtrysk zleci do regeneracji i włoży z powrotem. 

Tego wtrysku się nie regeneruje.

Rzeczywiście samochód rejestruje błędy do przebiegu - Dialogis. Musiałbyś mieć niezłego pecha, żeby już się uszkodził. Nie podałeś kodu błędu więc nic więcej napisać nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się z rozrządem nie działo poprostu kupiłem auto i stwierdziłem że lepiej zrobić rozrząd dla pewności. Słuchajcie ja się nie znam dlatego tu napisałem. Mechanik pokazał mi przebieg w którym momencie wystapil problem, faktycznie był zapisany tam przebieg. Może macie jakiegoś mechanika dobrego w Warszawie bądź okolice który będzie w stanie to ogarnąć?

10 godzin temu, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Właśnie dlaczego mógł się uszkodzić? Gdzie można dostać taki wtrysk moze wystarczy go przeczyścić?

Z kolei kolejna radę która dostałem od innego mechanika zeby dolac takiego specyfiku "forte diesel" do paliwa pojeździć jakiś czas na dłuższych odcinkach i to powinno pomóc. Tylko czy jazda dalej bez konkretnej naprawy nie uszkodzi jeszcze gorzej silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze raz, czy przed wymianą tego rozrządu silnik chodził Ci prawidłowo? Problem zaczął się po wymianie rozrządu? @aniewa, wiesz jak jest, kiedyś jak byłem piękny i młody, to klient przyjechał małym fiatem na ustawienie zaworów. Mechanik ustawił i dał uczniowi założyć pokrywę. Ten tak ją skręcił, że wcisnął (czy podparł) zawory do cylindra. Dokładnie już nie pamiętam tej historii, ale zakończyło się to drakońską awanturą. Osobiście nie widziałem, ale słyszałem.

ps. W Jabłonnie (Auto-Jack) jest ogarnięty mechanik Grzegorz, ale to nie jest specjalnie tani serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli on źle pracuje, to będzie widać to na przelewach. Można podać chemię do paliwa i spróbować. Potrzebna jest obserwacja przed decyzją o zmianie na nowy. Mechanik nie miał związku z tą usterką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałem się dopytać, czy problem występował przed wymianą rozrządu, bo nie wiemy nawet jaki to błąd się zapisał. Niestety, czasami w warsztatach pracują ludzie, powiedzmy koncyliacyjnie i grzecznie niekompetentni. Co poniektórzy potrafią robić, to przechodzi zdroworozsądkowe pojęcie.

Jeżeli to te same wtryski co u mnie, to pewnie poprawność kodowania także by się zdało sprawdzić. Może mechanik coś sobie tam testował? Wiem, brzmi niewiarygodnie, wręcz głupio, ale jak kolega nie stał i nie pilnował naprawy to cholera wie co się mogło dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady bo to miało być auto na lata a okazało się że jest problem ze wtryskiem chyba najgorsze co mogło się przytrafić tylko teraz znaleźć mechanika który to ogarnie.  Od momentu zakupu do wymiany rozrządu wszystko było ok. Chyba że przed zakupem coś tam grzebali poprawili i teraz wyszło.  Zastanawia mnie ten mechanik który stwierdził że wyjmie 3 wtrysk i że najlepiej wymienic na nowy ale czy to pomoże? Słyszałem tez że jest problem z nowymi wtryskami do tego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wystąpienie błędu prawdopodobnie w obwodzie wtryskiwacza nie skazuje wtryskiwacza na wyminę. Jeżeli błąd dał się skasować i więcej nie występuje to wszystko z wtryskiem jest ok. Gorzej jak błąd ciągle się pojawia. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!