Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane 3, PH1] Adaptacja przepustnicy i jej czyszczenie


Sadam49

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Będę przymierzał się do wyczyszczenia przepustnicy w 1.4 Tce, Megane 3. Chciałbym się dowiedzieć czy po jej odłączeniu i demontażu oraz czyszczeniu, a następnie ponownym montażu jest wymagana adaptacja? Czy ewentualną adaptacje można wykonać programem ddt4all/ecutweaker lub pyren, pyclip i gdzie wtedy tego szukać. Chciałbym też wiedzieć czy potrzebuje jakieś uszczelki które warto wymienić przed ponownym zamontowaniem przepustnicy i na co ogólnie jeszcze zwrócić uwagę. Pozdrawiam

Edytowane przez Sadam49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Sadam49 zmienił(a) tytuł na [Megane 3, PH1] Adaptacja przepustnicy i jej czyszczenie
59 minut temu, elf napisał:

Owszem czytałem go jednak jest tam opisana adaptacja clipem do którego Ja nie mam dostępu lub też adaptacja poprzez jazdę autem i MOŻE po kilkuset lub kilkudziesięciu km będzie ok. Ja po wyczyszczenia chciałbym zrobić to programem aby od razu było wszystko jak należy. Opcja z wkładaniem i wyjmowaniem karty też nie koniecznie musi zadziałać. Dowiedziałem się że można to zrobić poprzez PyClip w opcji Wtrysk>Resets I tutaj niby ma być opcja Położenia Krańcowe Przepustnicy jednak Ja takiej opcji tu nie mam, sprawdziłem wszystkie 3 wersje PyClip. Screeny poniżej to co mam Ja, może się orientujesz która mogłaby to być opcja.

Screenshot_20220315-204522_PyClip.jpg

Screenshot_20220315-204531_PyClip.jpg

Screenshot_20220315-204538_PyClip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w pyclip 3,5.

W M2 i w M3 nie trzeba robić adaptacji, jeśli otworzymy maskę i zamkniemy samochód z pilota. ( Blokujemy ewentualny alarm). Po wyczekaniu 10 do 15 minut możemy odpiąć przepustnicę. Po czyszczeniu zmieniamy uszczelkę od strony kolektora. Podpinamy przepustnicę i otwieramy samochód. Nie powinno być żadnych problemów. Jeśli samochód ma HF kartę oddalamy jak tylko jest to możliwe, bo pobudzenie bez otwarcia może nam zepsuć "stan uśpienia" uch. W każdym innym przypadku przerwanie połączenia prowadzi do adaptacji. Czas 17 minut trzeba odczekać w Lagunie i Espace.

 

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jabrze napisał:

Jest w pyclip 3,5.

W M2 i w M3 nie trzeba robić adaptacji, jeśli otworzymy maskę i zamkniemy samochód z pilota. ( Blokujemy ewentualny alarm). Po wyczekaniu 10 do 15 minut możemy odpiąć przepustnicę. Po czyszczeniu zmieniamy uszczelkę od strony kolektora.

Czy potrafisz podać dokładną ścieżkę w PyClip gdzie jest ta opcja oraz czy masz namiar na tą uszczelkę? Jeśli nie to poszukam uszczelki w schemacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sadam49 napisał:

Screeny poniżej to co mam Ja, może się orientujesz która mogłaby to być opcja.

To są screny z silnika diesla. 2,0 dci lub 1,6 dci.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jabrze napisał:

Przypomnij mi na PW - wieczorem znajdę na RLKP i wkopuje ścieżkę. 

Połączyłem się właśnie z autem poprzez PyClip aby sprawdzić czy jest ta opcja i faktycznie mi się ukazała (Przystosowanie położeń krańcowych przepustnicy) to zapewne będzie to ale przypomnę Ci się na PW i może jak podeślesz instrukcje dokładną to również mi pomoże dodatkowo.

Screenshot_20220316-155032_PyClip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to na końcu języka, ale nie byłem pewien dokładnie tego określenia. Dalej już tylko executive i powinno być ok. Done 0 i tak jest. Wychodzisz poziom wyżej i zapalasz silnik. Ja to zrobiłem dla sprawdzenia funkcjonalności i po odczycie obrotów stwierdziłem, że zeszły o ok 30 w samochodzie, który dłuższy czas jeździł dobrze.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!