Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wibracje/drgania na biegu jałowym 1.5dci


Asmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolejny raz powraca u mnie ten sam temat nie daje mi on spokoju a już kompletnie nie mam pomysłów co dalej i tu liczę na waszą pomoc a więc do rzeczy :) 

Pacjent 1.5dci megane coupe silnik k9k830 bardzo wyczuwalne wibracje na postoju na biegu jałowym podczas jazdy wszystko jest ok auto pali na dotyk nie kopci jedzie idealnie natomiast silnik mocno drga i przy gaszeniu mocno buja karoserią jak dotąd wymieniłem lub sprawdziłem następujący rzeczy :

 

-poduszka olejowa nowa oryginał

-poduszka dolna nowa oryginał

-poduszka skrzyni ta pod akumulatorem nowa zamiennik ale podmieniałem też na oryginał sprawny 

-koło pasowe wału podmienione

-bez paska osprzętu bez zmian

-test wtryskiwaczy na przelew wszystkie równo 20/21ml w ciągu 5 minut na jałowym

-nowe podkładki pod wtryskami

-regulator i czujnik temperatury na pompie wymienione ciśnienie na jalowym 230bar

-czujnik temperatury wydaje się sprawny te same wskazania co na zewnątrz przed podpaleniem 

-w sterowniku zero błędów 

-wyczyszczony egr 

nadal bez zmian czyli wibracje na jałowym i bujanie przy gaszeniu bez względu na to czy silnik ciepły czy zimny i brak już pomysłów jakieś rady ? 

 

 

 

Edytowane przez Asmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Asmo napisał:

silnik k9k830 ;

 - bardzo wyczuwalne wibracje na postoju na biegu jałowym,

 - podczas jazdy wszystko jest ok,

 - auto pali na dotyk, nie kopci, jedzie idealnie, 

 - natomiast silnik mocno drga i przy gaszeniu mocno buja karoserią 

Silnik k9k830 - ma moc 86 KM oraz układ wtryskowy f-my delphi;

  - silnik b; oszczędny, bez 2-masy, 5-cio biegową skrzynią, bez fapa, dobry na miasto,

  - wrażliwy na opiłki metalu w paliwie,

  - auto masz od nowości?

  - włożyłeś dużo wysiłku i kasy,

Podstawowe zalecenia to;

  -  z 11.02.2020  1.5 dci sekundowe spadki obrotów,

  -  filtr paliwa markowy; mann, knecht, purflux,

  -  nowy filtr powietrza,

12 godzin temu, Asmo napisał:

nadal bez zmian czyli ;

   - wibracje na jałowym i bujanie przy gaszeniu bez względu na to czy silnik ciepły czy zimny

Jakie obroty silnika na zimnym a jakie na ciepłym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spadki obrotów same przeszły w sumie na ciepłym obroty 797/800rpm ba zimnym muszę sprawdzić natomiast co wykluczyłem dziś to na bank nie poduszuki silnika dziś jeszcze za radą znajomego poluzowałem wszystkie 3 poduszki uniosłem silnik i opuściłem lekko ruszyłem itp żeby się ułożyły ale zero poprawy auto mam coś koło 2 lat wcześniej chodziło dobrze przebieg 187k na ten moment filtry niedawno robiłem generalnie auto chodzi super poza masażem na biegu jałowym czasami to aż plastiki dzwonią przy gaszeniu mocno trzepie budą ale co ciekawe nie zawsze czasem gaszę i jest super wibracje są tylko ba jałowym i w momencie przejścia z jałowych wyżej i w drugą stronę serio już nie mam pomysłu a nie bardzo chcę się pozbywać tego auta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc generalnie filtr jest nowy mann filtr powietrza prawie nowy na screenie parametry pracy na zimnym silniku generalnie zastanawiam się czy to mogą być wtryski mimo że nie przelewają i auto jeździ super nic nie kopci bo serio opcje już mi się kończą a nie ma możliwości zobaczyć korekt w tym silniku a sporo już kasy wpakowałem w to auto i nie chcę za bardzo ryzykować wymiany wtrysków bo to nie mały koszt a zmiana auta też średnio mi się widzi sporo zrobiłem w tym aucie ostatnio łącznie z zawieszeniem i hamulcami 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania,  pkt 5.6. Ludzie, przeczytajcie przed wysłaniem co palce nastukały na klawiszach, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe.  <czerwona> - Prezes 

temperatury odpalony zimny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!