Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci sekundowe spadki obrotów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forum przeglądam od jakiegoś czasu jednak nie znalazłem podobnego tematu .

Pacjent megane 3 ph1 1.5 dci auto mam od niedawna zrobione wszystkie serwisy rozrząd, filtry , olej itp

przypadłość to takie dosłownie 0.5 sekundy spadki obrotów tylko na biegu jałowym i czasem są jedynie słychać a czasem drgnie minimalnie wskazówka obrotów , dodam że wymieniony jest akumulator na nowy na starym zużytym było gorzej ,ładownie w normie i zero błędów autko lata doskonale , czy ktoś z was walczył z podobnym problemem ? Dodam że to w zasadzie mój pierwszy diesel tak to zawsze benzyny  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cos takiego miało miejsce tylko na mrozach ale spowodowane było paliwem, dolałem uszlachetniacza i problem zniknął, można też zatankować lepsze np. Verve

Możesz jeszcze wlać preparat do czyszczenia wtryskow, napewno nie zaszkodzi a może pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asmo napisał:

przypadłość to takie dosłownie 0.5 sekundy spadki obrotów tylko na biegu jałowym

 - i czasem są jedynie słychać,

 - a czasem drgnie minimalnie wskazówka obrotów

1/Jeżeli auto jest z przed 2012 r  koniecznie  należy zapewnić szczelność ;

      - przewodu paliwowego od filtra paliwa do pompy wtryskowej,

      - aby pozbyć się pęcherzy powietrznych w paliwie,

2/ Przeczyścić przy użyciu np; sprayu LIQUI MOLY ;

      -  przepływomierz oraz założyć nowy oring,

      -  map sensor oraz zadbać o szczelność jego montażu,

3/ Warto co jakiś czas ;

        -  szczególnie, jeżeli było dużo jazd po mieście i na krótkich dystansach, 

        -  w trasie; dać po garach na wysokich obrotach aby przedmuchać katalizator,

4/ Tankować na sprawdzonych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asmo napisał:

takie dosłownie 0.5 sekundy spadki obrotów tylko na biegu jałowym

Miałem identycznie ale samo przeszło, nie mam pojęcia co było przyczyną. Od ponad dwóch lat spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź co do paliwa to w karaju gdzie mieszkam jest tylko jedna dobra stacja i zawsze tankuje paliwo gold plus natomiast co do auta to jest to rok 2010 układ szczelny raczej nie widać pęcherzyków ale poczytałem troszkę i mam kilka pytań ponieważ tym takim spadkom obrotów często towarzyszy cykanie z okolic klimatronik, doczytałem że to przekaźniki grzałek te grzałki mają coś koło 1000W więc może tu tkwi problem ? Bo na starym akumulatorze te spadki obrotów były wyraźniejsze jak dojdzie clip to posprawdzam jeszcze dokładniej co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!