Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fluence rozrusznik nie kręci S&S


Posejdon425

Rekomendowane odpowiedzi

WOW !! Udało mi się drania odpalić! Ale jakis zgrzyt się pojawił. Po zgaszeniu i 2min odpalił bez problemu i zgrzytu. Czy można stwierdzić jednoznacznie że rozrusznik jest do wymiany ???

Zauważyłem jeszcze coś dziwnego pierwsza sprawa napięcie na akumulatorze podczas silnika bez obciążenia czyli bez świateł bez niczego bez radia bez klimy i tak dalej wynosi 13,4 v co uważam że powinno być więcej druga sprawa to zaczęła mi się tak jakby to powiedzieć elektryzować karoseria wcześniej tego nie widziałem.

Edytowane przez Posejdon425
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością, ale poznałeś tylko przyczynę. Jest to zużyta panewka ślizgowa wału rozrusznika. Sam on jest do regeneracji. Ten zwiększony prąd to opór mechaniczny, który stawia bendix ( przyczyna przepalania bezpiecznika. Naprawa powinna należeć do tanich. Najbardziej pracochłonny jest demontaż rozrusznika.

Cała reszta to tylko sugestia.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sam go nie wymontuje. Najzwyczajniej nie mam takiej fizycznej możliwości. Muszę auto oddać do warsztatu. Ciekawe ile mnie skasują, bo za samo wyciągnięcie pewnie z 200zł i regeneracja pewnie jakieś 400zł. Jutro zadzwonię się umowie na naprawę. Dam znać ile mnie to kosztowało. Pozdrawiam i dziękuję bardzo wszystkim za sugestię, podpowiedzi, rady i chcęci????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Posejdon425 napisał:

Zauważyłem jeszcze coś dziwnego pierwsza sprawa napięcie na akumulatorze podczas silnika bez obciążenia czyli bez świateł bez niczego bez radia bez klimy i tak dalej wynosi 13,4 v co uważam że powinno być więcej

Z ładowaniem wszystko prawidłowo.

Cewka bendiksa ma dwa obwody, dwie cewki. W pierwszym momencie obie są zasilane i pobierany jest duży prąd by ułatwić zapięcie na kole zamachowym ale po ułamku sekundy gdy już zasprzęgli prąd automatycznie płynie tylko przez jedną cewkę podtrzymującą i wartość prądu spada. Gdy nie zasprzęgli to ciągle płynie duży prąd przez obie cewki i dlatego pali bezpiecznik. Każdy bezpiecznik topliwy ma pewną bezwładność i może krótką chwilę wytrzymać większy prąd niż jego wartość znamionowa.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano odstawiam auto do mechanika. Mam do was pytanie, otóż " autko ma przebieg 88 tyś i jest z 2011r. Rozrząd nie był robiony. Niby orginalny jest na 120tyś, ale z drugiej strony lata też mają wpływ na pasek. Więc mam go teraz wymienić, czy poczekać jeszcze trochę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wskazane, żeby paski wymieniać nie rzadziej niż co 72 m-ce lub 120 kkm. Może poprzedni właściciel to zrobił?.  Ja bym wymieniał tylko paski i naprężacze. Stan naprężaczy można ocenić. Pompy bym nie ruszał.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Odebrałem autko w piątek. Z tego co czytałem na raporcie  to automat siadał. Teraz autko odpala żywiej, szybciej ciszej i przyjemniej. Na rozrząd jestem umówiony na 12 kwietnia. 

Edytowane przez Posejdon425
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!