Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fluence rozrusznik nie kręci S&S


Posejdon425

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry przepraszam za nowy temat (drogi admnie przypnij temat, nie krzycz:) Autko posiadam od miesiąca i od 3 dni mam problem żeby odpalić. Wersja Start/Stop z Handsfree. Ale po kolei. Wieczorem wróciłem z pracy i normalnie zaparkowałem samochód w garażu. Następnego dnia popołudniu już nie zakręcił (Aku jest nówka) myślałem, że znalazłem przyczynę (spalony bezpiecznik od s/s w puszce pod maską. Ale po wymianie słuchać tylko przekaźnik w kabinie, w puszce pod maską i cyk na rozruszniku, ale nic się nie dzieje. Auto zachowuje się tak, jakby auto było odpalone. Komputer pokazuje OK, diagnostyka z OBDII nie wykrywa żadnych błędów. Zastanawiam się czy jest możliwe, że gdzieś masa uciekła ?? Czy rozrusznik jest do wymiany ? Nadmienię, że to mój pierwszy francuz i mam go ok miesiąca, więc nie wiem o nim zbyt dużo. Bardzo proszę o pomoc. P.S auto kupiłem od sąsiada i wiem że nigdy nie miał z nim problemów. Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Posejdon425 napisał:

- Następnego dnia popołudniu już nie zakręcił -  (Aku  jest  nówka) ;

    -  myślałem, że znalazłem przyczynę (spalony bezpiecznik od s/s w puszce pod maską.

- Ale po wymianie słuchać tylko przekaźnik w kabinie, w puszce pod maską i cyk na rozruszniku, ale nic się nie dzieje.

- Auto zachowuje się tak, jakby auto było odpalone. Komputer pokazuje OK, diagnostyka z OBDII nie wykrywa żadnych błędów.

- Zastanawiam się czy jest możliwe, że gdzieś masa uciekła ??

Pomierzyć napięcie na ;

   1/ akumulatorze;   

        -  bez obciążenia,

        -  obciążenie światłami drogowymi,

        -  w chwili rozruchu,

  2/ sprawdzić czystość klem i ich mocowanie,

  3/ sprawdzić łączenia masowe,

  4/ kontrola głównego przewodu, łączącego akumulator z rozrusznikiem, oraz ich łącza;

        - pomiar spadku napięcia, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Więc...Aku ma 3 miesiące. Nie wyświetla mi się informacja, że Aku jest słaby. Poza tym podmieniłem go już z innym (funkiel nówką) brak różnicy. Klemy czysciutkie - jak z fabryki.

I właśnie....nie wiem gdzie w tym aucie są masy (wybacz) Do rozrusznika z tego co widzę, to muszę podejść od spodu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym przyczyny w rozruszniku, prawdopodobnie zanika zasilanie cewki bendiksu albo skończyła się któraś szczotka rozrusznika. Słychać cyknięcie na rozruszniku więc może zbyt mały prąd zasila elektromagnes i nie może zasprzęglić zębatki na wieńcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Posejdon425 napisał:

Ale po wymianie słuchać tylko przekaźnik w kabinie, w puszce pod maską i cyk na rozruszniku, ale nic się nie dzieje.

Rozrusznik nie kręci ;

   - ale czy słychać pojedynczy, metaliczny dźwięk bądź serię odgłosów uderzenia bendiksa o koło zębate???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozruszniku pojedynczy dziwięk przy "start" i taki sam przy "stop"

Jestem załamany póki co. Ale nie chcę się poddawać. Ile będę mógł, to chcę zrobić sam i poznawać auto. Tak jakbym się bendiks wysuwał i chował

Edytowane przez Posejdon425
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie mam kanału, bo od góry nic nie zrobię. Ma może ktoś zdjęcie jak to wygląda od dołu ?? Bo myślę, żeby masę sprawdzić. Podpiąć się pod minus w Aku i do obudowy w rozruszniku. 

Dodam, że wczoraj po chyba 50 naciśnięciu start cud się stał i odpalił. Potem odpalał bez żadnego problemu za każdym razem, aż do wieczora. Dzisiaj rano znowu to samo. Nie kręci, tylko bendiks chodzi. Tylko tym razem już go nie maglowałem. Jest możliwe że gdzieś się elektromagnes wiesza ?? 

Tak czy siak czeka mnie chyba wymontowanie rozrusznika, tylko jak to zrobić w ciasnym garażu bez prądu i kanału ??? (pytanie retoryczne). Ehhhhh ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie dodatniej klemy z zawartością tej puszki z bezpiecznikami i jej odprowadzenia.

Włącznik rozrusznika potrzebuje ok. 20A do wypchnięcia zębatki bendixu i włączenia silnika rozruchowego. Sprawdziłeś jak wygląda połączenie nim sterujące w UPC. Z opisu wynika, że na tej drodze jest za duży spadek napięcia i rozrusznik nie kreci, a wszystkie inne funkcje są realizowane.

To, że za którymś razem zakręciło i podładowało akumulator o tym świadczy. 

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale trochę za szybko piszesz ? Nie wiem co to UPC. Auto stało ok 3 miesięcy na dworze (jeździł nową służbówką) odpalił od strzała bez problemu i tak było przez miesiąc i nagle d*** tak bez ostrzeżenia przestał kręcić. Potem jak pisałem udało się (po wymianie bezpiecznika (tamten się spalił) i do wieczora jeździłem bez problemu. Odpalał jak marzenie. Po nocy ponownie przestał kręcić. Bezpiecznik, też ponownie wywaliło. Zmieniłem i niby wszystko ok, a nie kręci

To mój pierwszy Francuz i póki co nie orientuję się w tym aucie. Więc trzeba mi to trochę Łopatologicznie tłumaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Fluence rozrusznik nie kręci S&S

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!