Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komputer źle podaje spalanie.


jens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku tygodni posiadam Megane III z 2011r.

Wlasnie zauwazylem spora rozbierznosc jesli chodzi o spalanie.

Mianowicie, zatankowalem samochod do pelna co daje 59l. Wyzerowalem liczniki.

Rezerwa zaswiecila mi sie po 980km.

Komputer pokazywal srednie spalanie 4.0l/100 (robie w wiekszosci autostrady)

oraz ilosc zuzytego paliwa 39l.

Zatankowalem znowu do pelna, weszlo 54l.

Tak wiec w praktyce samochod spalil okolo 5.5l/100 a nie 4.0l/100.

Czy to normalne ze komputer pomylil sie o okolo 15l?

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jest to możliwe. Wylicza to sterownik silnika, a największy udział ma przepływomierz powietrza. Zabrudzenie układu pomiarowego to zaniżenie mocy jak i zaniżone wskazanie zużytego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jabrze napisał:

Tak - jest to możliwe. Wylicza to sterownik silnika, a największy udział ma przepływomierz powietrza.

Nie zgodzę się z tą teorią, średnie spalanie i zużycie paliwa oblicza licznik na podstawie tego co mu przekaże sterownik silnika. A sterownik podaje tylko to ile wtryskuje w jednym cyklu na wtryskiwacz. Resztę oblicza licznik.  Sterownik wie jaką ilość paliwa podał do wtryskiwacza bo zna ciśnienie na listwie i czas otwarcia wtryskiwacza i tę wartość podał do licznika. Chyba, że przekazuje do licznika mniejszą wartość niż faktycznie wtryskuje na cykl albo wtryskiwacz puszcza więcej paliwa niż powinien w jednostce czasu otwarcia. 

Miałeś pełny zbiornik i po zużyciu 53 litrów i przejechaniu 980 km zapaliła się rezerwa czyli średnie wyszło 5,4 L/100 km czyli prawidłowo.

W liczniku jest opcja kalibracji komputera pokładowego zarówno na + jak i minus. Potrzebny Elm 327 i program ddt4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aniewa napisał:

W liczniku jest opcja kalibracji komputera pokładowego zarówno na + jak i minus. Potrzebny Elm 327 i program ddt4all.

Napisałem w olbrzymim skrócie, a korekta jest dostępna. Montując dwa nowe przepływomierze Continental mogą mieć różne wskazania przepływu powietrza w tym samym silniku. Rozrzut jest w granicach do 5 %.

Ja się zgadzam z Twoją teorią, bo tak jest w benzynie, ale jak w lagunie 2,0 dci odłączę przepływomierz, wskazanie chwilowe mam 0,0.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jabrze napisał:

ale jak w lagunie 2,0 dci odłączę przepływomierz, wskazanie chwilowe mam 0,0.

Widzisz, chyba dużo zależy od silnika. W SC II 1,5 dci jeździłem z odpiętym przepływomierzem i komputer pokładowy zachowywał się wzorowo, pokazywał prawidłowe średnie i chwilowe spalanie:-D Przepływomierz ma wpływ na zużycie paliwa ale komputer pokładowy u mnie pokazywał faktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Komputer źle podaje spalanie.
  • 4 tygodnie później...

Witam. Mi komputer pokazuje, że zużył odrobinę więcej niż wychodzi przy tankowaniu. Ok 0,1l ale zawsze przy tankowaniu jakaś satysfakcja, że zużył mniej jest :) Ogólnie nie jeżdżę szybko. 100 km/h z nawigacji, czyli jakieś 104-105 licznikowe na eskach i na krajówkach 90km/h z nawigacji, czyli ok 92-93 z licznika. Dobiłem do 4,7l/100km (średnia z 2000km; zwykle drogi S i krajówki) i mam wrażenie, że to jego ostatnie słowo. Nie wiem, czy takie spalanie to norma w dci 110 KM. Jak u was?

Edytowane przez leszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!