Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw paska wielorowkowego Continental - [Megane 3, PH1]


Sadam49

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pytanie odnośnie rolek, napinacza i paska PK, ogólnie zestawu. Czy ktoś montował zestaw firmy Continental? Mam opcję na taki zestaw za 120 zł po zniżkach ale chciałbym wiedzieć czy się nada i czy może ktoś montował u siebie i wyda opinie. Silnik 1.4 Tce 131km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99,99% w Inter Cars nie ma zestawów do 1,4Tce z Conti. Jest tylko sam pasek. Z napinaczy oddzielnie mają INA  Albo może być tak, że "zaufany" mechanik chce Ci jakieś chińskie badziewie wcisnąć. Ogólnie radzie potroić czujność przy tzw. okazjach.

Jakiś napinacz cały jest, ale chyba się komuś coś z ceną omsknęło :)

https://allegro.pl/oferta/skf-napinacz-paska-wielorowk-renault-megane-iii-1-11031013332

A sama rolka Ci nie wystarczy?? Co się stało z napinaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Zestaw paska wielorowkowego Continental - [Megane 3, PH1]
W dniu 12.04.2022 o 11:58, omega napisał:

A sama rolka Ci nie wystarczy?? Co się stało z napinaczem?

Z napinaczem wszystko ok. Ogólnie zbliża się czas wymiany i profilaktycznie chcę wymienić cały zestaw. Mechanik ma znajomości w InterCarsie i dla niego są zamawiane części inaczej stąd dostęp do całego zestawu Conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2022 o 09:01, Sadam49 napisał:

Cześć. Pytanie odnośnie rolek, napinacza i paska PK, ogólnie zestawu. Czy ktoś montował zestaw firmy Continental? Mam opcję na taki zestaw za 120 zł po zniżkach ale chciałbym wiedzieć czy się nada i czy może ktoś montował u siebie i wyda opinie. Silnik 1.4 Tce 131km.

Do 1.4 TCE nie występuje inny zestaw jak OE Renault i kosztuje przeszło 300zł najtaniej

Ale lepiej brać w sklepie bo może cos nie pasować i wtedy można zwrócić wymienić.

Najważniejszy jest napinacz i jest z nim skakanka bo reguluje go jedna śruba.

Swoja droga jak pasek ok , a napinacz nie śwista to nie ma co ruszać.

przykład :https://allegro.pl/oferta/zestaw-paska-alternatora-do-megane-cc-1-4-tce-oe-10652452917

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Refild napisał:

Do 1.4 TCE nie występuje inny zestaw jak OE Renault

No to chyba słabo szukasz kolego (zdjęcia poniżej) są to zestawy do 1.4 TCe. Co do zestawu Conti, muszę faktycznie dopytać jakiej firmy co włoży bo owszem pasek jak najbardziej Continental ale rolka i napinacz faktycznie może być innej firmy. Jednak na grupie FB przy tym samym pytanie brak odpowiedzi jak wasze i zalecane aby brać zestaw Conti za taką cenę.

Screenshot_20220414-055836_Edge.jpg

Screenshot_20220414-055818_Edge.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujsz, kombinujesz, aż przekombinujesz, bo tak jest jak się szuka "okazji" Weź takie coś: https://allegro.pl/oferta/renault-scenic-iii-1-4-16v-napinacz-pasek-oe-11998933400?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, omega napisał:

Kombinujsz, kombinujesz, aż przekombinujesz, bo tak jest jak się szuka "okazji"

Nikt nie szuka żadnej okazji. Mechanik ma dostęp żeby zamawiać części ale w InterCars nie ma oryginału... zamawiając ma zniżki dlatego tak tanio wychodzi za wspomniany zestaw. Zestawy są też innych firm jak podałem wyżej więc raczej nie jesteś w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niecoś na temat oferty IC wiem, jakiś podgląd też do nich mam. Wydaje się, że jak pisałem na 99,99% nie mają zestawu z CONTI. Ba, zdaje się, że CONTI w ogóle nie robi takowego dla 1.4Tce Skoro jednak wiesz lepiej, to w zasadzie po co pytasz na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy komentarz ze zdjęcia to odpowiedź na moje pytanie czy warto montować zestaw Continental. Drugi komentarz to jak widać potwierdzenie że taki zestaw istnieje i sprawuje się bardzo dobrze u tej osoby. Upewniłem się i z tego co już wiem to to że nie będzie to zestaw typu w jednym pudle wszystko tylko każdy element oddzielnie, firmy Continental (ContiTech). 

Screenshot_20220422-180911_Facebook.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!