Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odma 2.0tce


MARCINO97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie w jaki sposób wyjąć odmę w 2.0tce? Mam już odkręconą i luźną. Problem jest w wymanewrowaniu i wyjęciu jej. Przeszkadza m.in. rura turbo. Jest jakiś sposób żeby to wyciągnąć bez odkręcania trubiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Dla potomnych, żeby wyjąć odmę należy odkręcić sondę lambda, ucho za które podnosi się silnik i spiłować delikatnie jedno z wytłoczeń odmy (w niczym oczywiście to nie przeszkadza mechanicznie, jedynie wizualnie) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
1 godzinę temu, Wazon1985 napisał:

A jakie są objawy uszkodzonej odmy?

1790024038_zawrodmy2_016V.thumb.png.f66ccd2bda7bcb3e015ff352a750286c.png

W zaworze odmy olejowej przede wszystkim membrana musi być bez zarzutu, bo;

    1/ cały układ dolotowy włącznie z przepustnicą będzie mokry od oleju,

    2/ silnik może spalać bardzo duże ilości oleju,

    3/ będą tworzyć się nagary ( opary oleju + wysoka temperatura ),

    4/ regulacja ciśnienia w skrzyni korbowej zostaje naruszona,

    5/ pojawią się niestabilne wolne obroty,

     6/ zapychają/brudzą się ;

         -  przepustnica,

         -  katalizator,

         -  świece,

         -  sondy lambda,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki to sobie sprawdzę. A te przewody to też tak u Was wyglądają? Wygląda tak jak by było zapchane. Ale autko jeździ super i jak wymieniałem intecoller na Wagnera to były tylko minimalne ślady oleju w starej.  I ostatnie pytanie to to się jakoś czyści tylko czy prewencyjnie wymienić? 

IMG_20221224_135137.jpg

IMG_20221224_135134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wazon1985 napisał:

autko jeździ super 

i jak wymieniałem intecoller na Wagnera

 -to były tylko minimalne ślady oleju w starej.

Zastosowałeś Intercooler Wagnera nr; katalogowy  200001072 ;

  - jakie wyniki uzyskałeś przez samo dołożenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było strojone na seryjnej chłodnicy na 220kucy. Po wymianie chłodnicy zauważyłem zwłaszcza jak jest ciepło że auto lepiej reaguje na gaz,  żywsze jest. Chłodnica idealnie pasuje plug and play,  jest bardzo dużą.  Jakbym miał kupić nową to nigdy bym nie wydał na nią 3.5tys, gra nie warta świeczki chyba że szykujesz auto na 500koni czyli gruba zabawa. Ja kupiłem z zestawie z nowym turbo po modyfikacjach Perun a chłodnica po 5tys kilometrów. Ps ta rurkę czarna w środku zdemontować i wyczyścić?  Ten zawór się jakoś rozbiera i czyści? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!