Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskaźnik ciśnienia opon


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Pytanie dotyczy MIV z 2021r. wersja intese.

Nie widzę na wyświetlaczu wskaźnika pokazującego ciśnienie w oponach, mam coś takiego w aucie z 2017r.

W rlink jest możliwość zainicjowania układu pomiaru ciśnienia ale tylko jako informacje o spadku ciśnienia. 

Z pozycji wyświetlacza głównego mam możliwość resetu tego układu.

Prośba o informację czy tak ma być czy trzeba coś więcej aktywować?

 

Pozdrawiam Michał 

Edytowane przez mdyszk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

miałem podobną "zagwozdkę" w nowym Clio żony. Okazuje się (i pewnie tak samo będzie u Ciebie, w MIV phII), że w tych autach już nie ma czujników ciśnienia opon. Utrata ciśnienia jest sygnalizowana z układu ABS jako nierówne sobie obroty kół tej samej osi. Ja, w MIV '2018 czujniki mam. Oszczędności, oszczędności... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest standard... Niestety producent zobaczył że można zaoszczędzić i wprowadził rozwiązanie z niższych klas. I to nie tylko renault. Informacja o przebitej oponie jest chyba obowiązkowa, a żeby spełnić wymóg to takie tanie rozwiązanie jest idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 22:06, LTar napisał:

wprowadził rozwiązanie z niższych klas.

To wcale nie jest z niższych klas. A6 na fulu z 10 roku miała takie samo rozwiązanie. Raz złapałem kapcia i elegancko pokazało które koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? to ciekawe co piszesz. W obu nowych audi mam to rozwiązanie :) 

w RS i AMG masz info o ciśnieniu i temperaturze i to już jest wartościowa informacja - a samo ciśnienie ….. czy podaje ją system ABS czy czujnik w oponie - nie wnosi to żadnej różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie czy trzecie, na cholerę szczegółowe wskazania ciśnienia skoro samochód wykorzystywany jest do latania po trasie, a nie torze, gdzie opony są traktowane ekstremalnie. Masz wiedzieć kiedy robi "pssssss" i tyle. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, jest to kluczowe. Czasami ABS poinformuje Cię o spadku ciśnienia, które może być minimalne i wynikać z różnic temperatury czy innych czynników.

Jednak gdy masz czujnik ciśnienia i widzisz, że spadek jest minimalny a do tego nie spada dalej tylko się utrzymuje to nie musisz panikować i szukać wulkanizatora. 

Tak samo w przypadku przebicia opony, warto wiedzieć jakie się ma ciśnienie. Czasami wejdzie gwóźdź w oponę, przebije ją ale od razu się uszczelni i ciśnienie spadnie trochę, później się utrzymuje i można bezpiecznie kontrolując sytuację dojechać do wulkanizacji, w przypadku braku czujnika nie ma takiej możliwości.

Dodatkowo czujnik jest wygodny bo zawsze wiesz jakie masz ciśnienie, a tak zwykle kierowcy nie kontrolują ciśnienia w oponach, a to dość ważne.

 

@Sarna1 system ABS w megane nie podaje ciśnienia, podaje tylko informację o tym, że coś jest nie tak. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż miałem minimalnie różne wartości ciśnienia to "czujnik" nie wariował. Jak spadło na tyle że różnica była już spora, wtedy dostałem informację że jest coś nie halo. Nie rozkładaj tego na czynniki pierwsze, bo to jest bez sensu. Mądrzejsi od nas to opracowywali, a nam dane jest tylko jeździć i cieszyć się że jest kontrola na wypadek czego. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? o rewelacyjności tego rozwiązania opartego na czujnikach może świadczyć to że producenci się z niego wycofali w cywilnych samochodach. 
 

tak jak pisałem, info o ciśnieniu i temperaturze jest potrzebna w mocnych samochodach - nagrzana opona lepiej klei, dodatkowo trzeba kontrolować temp przy upalania żeby opona nie popłynęła. 
 

w zwykłym wozie w zupełności wystarcza system oparty na ABS.
Pokaże w którym kole jest ubytek ciśnienia, co 60 dni zapyta czy ciśnienie w kołach jest ok i poprosi o kontrolę… system jest ok i mówię to jako użytkowanik obu rozwiązań od lat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!