Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w naprawie usterek (czujniki parkowania tył, układ klimatyzacji)


Rekomendowane odpowiedzi

@aniewaFinalnie klimę udało się naprawić poprzez wymianę sprzęgiełka, zostały więc czujniki parkowania.

Zamówiłem Topran 701821, ale okazało się że nie pasują. Wiecie może jakie są kompatybilne z tym modelem na przód, a jakie na tył?

Dziwna sprawa, bo przy oddaniu auta do pierwszego serwisu nie działały tylko tylne, zaraz problem jest z przednimi.

Serie mógł je jakoś rozkalibrować? Obecny warsztat już złożył zderzak po lakierowaniu, a teraz dopiero poinformował mnie o tym, że czujniki nadal nie działają ?

Profesjonalizm w czystej postaci, brak słów. Auto stało ponad 2 tygodnie.

 

Da się je jakoś wymienić bez ponownego zrzucenia zderzaka?

 

Edit:

Odebrałem autko z serwisu, czujniki się ewidentnie rozkalibrowały. Przed wizytą w serwisie nr 1 przednie dizlaly poprawnie, a przy tylnych nie byłk sygnału dźwiękowego. Teraz zaś bez różnicy czy przód/tył jest ciągły dźwięk.

Można to jakoś komputerowo ustawić?

Screenshot_2022-09-09-08-17-23-342_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Screenshot_2022-09-09-08-17-34-631_org.pyrenteam.pyclip.jpg

Edytowane przez danioRM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@aniewaKontynuując temat czujników. Auto jest już w 3 serwisie, okazało się że przy lakierowaniu zderzaka zostały źle zamontowane ?

 

Nadal jest problem z tylnymi, kolejny serwis nie potrafi sobie z nimi poradzić, bo nie ma żadnych błędów oo wykonanie diagnostyce, eh ?

Czasami wszystkie pokazują te same dane, czasami jeden w ogóle nie działa i pokazuje odległość 255cm, a więc nie wykrywa przeszkody. Wygląda to jak na filmiku, 3 serwis się poddał, bo komputer nie pokazuje błędów, eh :/

Czujniki parkowania - PyClip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa@Prezes Nie mam teraz auta u siebie, stoi w kolejnym serwisie. Być może są jakieś zakłócenia w wiązce, stąd te dziwne wskazania czujników. Ewentualnie są wyłącznie ze względu na jakieś problem z hakiem, może sterownik wykrywa że jest podłączona przyczepa czy coś. Szkoda tylko, że w obecnych czasach to klient musi podsuwać rozwiązania problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie odświeżyć trochę temat:

Moim pojazdem to Megane 3 rs z 2010 roku ostatnio miałem też problem z czujnikami parkowania, który finalnie nie został zażegnany do tej pory, sytuacja następująca od początku:

Padły czujniki, a zorientowałem się podczas wbijania biegu wstecznego - sygnał informujący o włączeniu czujników stały i ciągły wiec wyłączyłem czujniki w komputerze pokładowym bo nie dawało  spokoju to ciągłe piszczenie.

Wizyta u mechanika wykryła jeden źle działający, został wymieniony, dalej problem bo jeszcze z przodu jeden się okazał padnięty, więc czujniki po jednym wymienione z tył i przodu. czujniki wymienione błędy skasowane i ich dalszy brak, wbijam bieg wsteczny i pojawia się 2-3 sekundowy sygnał ciągły o tym, że czujniki działają, zaś już nie "pikają przy zbliżaniu się do przeszkody. Jakieś pomysły? ?:/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!