Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tankowanie do pełna?


Baszar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym się zapytać jak tankujecie swoje samochody w lato (chodzi o benzynę) czy tankujecie do pełna czy nie? 

Wyczytałem w jednym artykule, że tankowanie do pełna w lato i pozostawianie samochodu na słońcu szkodzi lakierowi (tam koło wlewu), ponieważ parujące paliwo się ulatnia i tym sposobem szkodzi lakierowi, lub może nawet doprowadzić do pożaru? 

 

Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak poważnie pytasz ? 

Czego to już pismaki nie napiszą byleby coś napisać.

Popatrz po ulicach, parkingach ilu ludziom w tym miejscu przebarwia się lub odłazi lakier.  

Nie myl z zabrudzonym, gdyż niektórzy wyciągają pistolet i leją po aucie i nogach w trakcie odkładania pistoletu :)  :)  :)  

Owszem klar potrafi odejść ale to już z innych powodów, w których słońce też ma swój udział. Tutaj cała technologia i technika lakierownia się kłania. 

Widziałeś lub spotkałeś auto które w ten sposób spłonęło ?  

Nie słyszałem też o pożarach aut w cieplejszych krajach jak Hiszpania, Grecja, Italia, Francja czy Chorwacja. 

Z innych powodów tak ale nie z tego o czym piszesz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, „Czego pismaki nie napiszą” Przeczytałem o tym w niemieckich artykułach i o tym co ten „KS”  radzi, nie ma tam mowy o nie tankowaniu do pełna tylko o tankowaniu pod korek. 

Jeżeli już coś to radzą tankować do pierwszego odbicia pistoletu, ponieważ ludzie są skłonni jak jest paliwo tanie czy przed samym urlopem tankować pod sam korek a paliwo w upały się rozszerza i dlatego może wyciekać gdzieś z baku, zazwyczaj przez wlew. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Baszar napisał:

a paliwo w upały się rozszerza i dlatego może wyciekać gdzieś z baku, zazwyczaj przez wlew.

Mało jest to prawdopodobne, bo przeważnie po tankowaniu te min. kilkanaście km zrobisz. Ja od zawsze tankuję pod korek (aż się ulewa), ale to głównie z tego powodu, że ograniczam miesięczną ilość FV do rozliczenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że można tankować normalnie czyli do pełna i tak jak producent przewiduję, czyli do pierwszego odbicia pistoletu. 

Wtedy jakiś bufor powietrza zostaje. 

Te niektóre tylko artykuły wprowadzają w błąd, bo niby małe niedomówienie ale jaka różnica. 

Te 2 czy 3 litry mnie nie zbawi zatankować więcej. 

Niektóre stacie przechowują paliwo od 5-10 st. C a inne 10 - 17 St C. 

Więc jeżeli bak jest pełniutki aż po korek to po co ryzykować jakaś nieszcelnosć. 

Napisałem posta zanim jesze przeczytałem artykuły na ten temat na niemieckich stronach, a tam mówią o szkodliwym tankowaniu pod sam korek a nie zwyczajne do pełna. 

Za tankowanie do pełna odpowiada producent i musiał przewidzieć jakiś bufor. 

Dziękuję za podzielenie się opiniami na ten temat. 

 

Pozdrawiam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elf Zdaje sobie sprawę, że źle robię i nie namawiam broń Boże do naśladowania. Ja już tak będę grzeszył, bo od zawsze tak tankuję mimo, że parę lat temu komunikat czerwony o ryzyku awarii mi wyskoczył (tylko raz). Może coś właśnie z ciśnieniem paliwa? Leń ze mnie trochę a od pierwszego odbicia to mi jeszcze dobrych kilka litrów wchodzi. Przy spalaniu <5l to jest dodatkowo 100km pomnożone przez ilość km a u mnie to 460k to sam rozumiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem link nie po to, aby coś komuś udowadniać. Temat mnie samego zainteresował, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Wprawdzie nie tankuję pod korek, ale zdarza mi się dobijać do równej kwoty np. jest 298.30 jak wybije i chcę na 300, a to guzik z tego, bo zawsze przeskoczy o ten jeden czy dwa grosze :D

Wychodzi na to, że każdy ma jakieś skrzywienia :mrgreen:

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie - mieszczucha, tankowanie do pełna mija się z celem. W okolicy przynajmniej 3 stacje, także jak się rezerwa zaświeci, dojeżdżę aby zniknął zasięg - wiem, niegodne naśladowania i haniebne postępowanie, wtedy dopiero spokojnie jadę zalać za przysłowiową stówę. ? Samochód bardziej wyprowadzam na spacery niż trzaskam nim kilometry, dlatego wlew z pistoletem spotykają się kilka razy w miesiącu i każdy jest szczęśliwy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!