Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jakie świece żarowe do 1.5 dci 110km silnik k9k846


szczepan520

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego świece 4,4V czyli GN110 dostają 12V przed uruchomieniem(szybkie nagrzewanie wysterowanie świec 100%). Następnie podczas kręcenia rozrusznikiem jest 50% wysterowania czyli jakieś 6V może nawet nie całe poprzez spadek napięcia przy kręceniu rozrusznikiem. A po uruchomieniu wysterowanie jest około 20% i trwa gdzieś do 3 minut w zależności od temperatury zewnętrznej lub od temperatury powietrza zasysanego :). Ten punkt z strony bery w sumie o niczym nie mówi. Przy niskim ciśnieniu sprężania też będzie niska temperatura zapłonu. A ten silnik który i tak ma obniżone ciśnienie sprężania do +10 stopni chodzi dobrze bez świec. Osobiście polecam wykręcić i zobaczyć jak grzeją. Wtedy będzie i symbol widoczny oraz czy rzeczywiście mamy żar przed kręceniem rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halas miałeś racje ze w katalogu beru nie ma tego silnika 846 w lagunie3 wychodziło by że są to świece GN018 na napiec 11v musze poszukać tabliczki znamionowej silnika bo skorzystałem ze strony do rozkodowania vin i pokazało kod silnika 846 teraz szukanie tabliczki znamionowej pozostało bo poprzedni gamoń właściciel zamiast kupić takie co były (janusz biznesu ze swoją działalnością gospodarczą) oszczędził na świecach żarowych po 20 zł porażka wymiana co 80tys km a ten oszczędzał pajac parkował w ogrzewanym garażu to i nie widział że jest problem przyszły chłody pod chmurką i wyszło szydło z worka

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: 

Przerwij czasem ten słowotok odpowiednim znakiem przestankowym. Zacznij nowe zdanie z wielkiej litery.  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy katalog Beru, uwzględniający silniki K9K 846 w L3 jest tutaj:

https://bit.ly/2PrCe3R

co do świec to najbardziej prawdopodobne są GE110 na 4,4V ale mogą też być GN018 na 11V. Założenie świec 11V do układu 4,4V – będzie słabo grzało (ale rozżarzy się). Założenie świec 4,4 do układu 11V spowoduje co najmniej upalenie bezpiecznika a w najgorszym razie sterownika. U siebie nie wiem co zostało założone a najgorzej że nie mam tego co było założone w fabryce, także szykuję się na rozbiórkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem wczoraj do gościa smsa i powiedział że świece febi są dobrymi zamiennikami bo tak mu powiedzieli w serwisie to poprosiłem  go o zdjęcie starych świec beru które były w silniku miałem kiedyś bmw e39 i był problem z czujnikiem położenia walu wiec kupiłem dobry zamiennik i lipa błędu nie pokazało a auto nie odpalało dopiero chłopaki na forum podpowiedzieli że żadne zamienniki tylko oryginał wiec oddałem zamiennik kupiłem oryginał i silnik odpalił od strzała wiec wychodzę z założenia ze jak są beru to maja być beru o tych samych parametrach nie inne. Tak samo jak mówią ze jak silnik ma duży przebieg zalej gęstego oleju no pięknie to się sprawdzało w polonezach żukach i w fiatach na gaźniku fakt ze tamte oleje to były oleje mineralne dlatego te silniki robiły max 100tys przebiegu i remont w nowych to się może źle skończyć jeżeli producent zaleca taki olej to taki mamy lać  nie żaden inny mimo ze przebieg duży. Powiedzcie mi jeszcze jena rzecz gościu wstawił przepływie od clio3 czy czasem nie powinno być typowo pod lagune pod konkretny silnik ?? czort wie co to za clio i z jakim silnikiem. Da rade tą przepływie jakoś sprawdzić błędów nie mam na kompie

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: 

Przerwij czasem ten słowotok odpowiednim znakiem przestankowym. Zacznij nowe zdanie z wielkiej litery.  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurza twarz chłopaki dziwne to jest według catcar i numerów oem wychodzi na 4,4v wychodzi że swieca żarowa denso by była ok ale beru wychodzi że nie bo numery oem już są inne ??? 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: 

Przerwij czasem ten słowotok odpowiednim znakiem przestankowym. Zacznij nowe zdanie z wielkiej litery.  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie byłem w garazu wykreciłem jedną swiece i wygląd zamiast ołówka to scienty nie zaokrąglony w tej febi podlaczyłem na chwile pod 12v i raczej dłuzej sie grzala bo do czerwonosci jej duzo brakowało obstawiam swiece na 100% to mój vin vf1bt1rg646555737 mało tego mechnik swiec nie posmarowal żadnym smarem skrzypiało na maxa ale poszło 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: 

Przerwij czasem ten słowotok odpowiednim znakiem przestankowym. Zacznij nowe zdanie z wielkiej litery.  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece polecam dokręcać na moment. dokręcamy momentem nie większym jak 14nm. Przy odkręcaniu klucz dynamometryczny też się przydaje żeby ich nie zerwać. Moment zerwania to chyba 22nm.

 

Jesteś pewny że wysłałeś dobry VIN? Na catcar nie widzę wyróżnika BT1R dla Laguny 3.

 

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece masz mieć 4,4v Ge110 z beru. Masz wkręcony zamiennik z Febi ale po numerach jest to ta świeca. Czy zamiennik działa dobrze musisz sobie odpowiedzieć sam. Ja trafiłem na fabrycznie uszkodzone beru wiec różnie z tym bywa. Ale jak pamiętam to żar ma być max do 3 sekund.Oczywiście pod warunkiem że świeca dostanie 12V i tyle ma być nim zacznie kręcić rozrusznik. Mogę nagrać filmik ale nie wiem czy dziś zdążę.

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pasuje mi ten numer 8628 cat car 1621. Te żarzenie jak wczoraj sprawdzałem to dłużej trwało niż 3 sekundy nie chciałem jej spalić ale na moje oko 5 może 6 sekund była czerwona. Rano przy rozruchu grzała świece ze 3sekundy. Kupie jednak te beru bo nie podobają mi się te świece może to być wina złego amperażu świec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!