Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jakie świece żarowe do 1.5 dci 110km silnik k9k846


szczepan520

Rekomendowane odpowiedzi

Jak moje świece były uszkodzone i robiły się tylko letnie to odpalanie wyglądało tak.

Przy plus 5 niby paliła normalnie ale było słychać że dłużej kręci. w temperaturach powyżej 10 stopni bez większej różnicy.

 

Co ciekawe Otwarłem katalog beru pobrany z strony beru i wogole nie widzę przy lagunie silnika 846.

 

obraz.thumb.png.0fbbfd50ccc9dcf17d0563253d3f7360.png

 

Silnik 846 pokazuje się przy lagunie. Gdzieś może być błąd. Ale jeżeli jest to rzeczywiście 846 i siemens to będzie GE110.

Edytowane przez halas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz filmik po wymianie na nowe o właściwych parametrach?? Moja pali za pierwszym razem ale tak 3-4 obroty na rozruszniku i kłębek niespalonego paliwa które czuć  zachwiej obrotami na początku tak ze 2-3 sekundy a później chodzi normalnie w starej jak nie podgrzałem świec 2x też tak się zachowywała tak że tu w mojej lalce tez obstawiam świece

 

Mam na Continentalu układ wtryskowy w tej wersji silnika 846

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halas2 rzeczywiście w katalogach z polskiej strony nie ma silnika 846, te katalogi pochodzą z lat ok. 2018-19. W katalogu, który ściągnąłem nie pamiętam skąd, jest jak na screenie. Jak będę w biurze to sprawdzę skąd go ściągnąłem i ew. udostępnię.

Jak sprawdzić typ sterownika?

katalog z roku 2021 z którego korzystałem, jest dostępny na stronie 

https://www.borgwarner.com/aftermarket/diesel-cold-start-ignition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są dwa rodzaje świec jak podają katalogi

- GE110 (dla wersji NA13)

- GN018 (dla wersji MA13)

i one się przede wszystkim różnią napięciem pracy, bo GE110 to 4,4V a GN018 11V Różną się także kolorem

Którą masz wersję to już ja nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości prześledziłem katalogi świec żarowych i komu tu wierzyć tu macie link świeca żarowa na 11v https://www.iparts.pl/czesc/swieca-zarowa-febi-bilstein-17979,0-101-17979-10190.html#100152 i pisze jak w mor... strzelił że pasuje do k9k846 następny link znowu co innego świeca żarowa 4v https://www.iparts.pl/czesc/swieca-zarowa-febi-bilstein-38475,0-101-38475-1038230.html#100152 też montowane do k9k846 i weź człowieku kup jak samemu nie pomierzy się napięcia świecy przy rozruchu to idziesz w koszty chyba że ryzyk fizyk 

halas mowileś ze słabo ci grzały te co kupiłeś a może były na 11v dlatego takie cyrki wychodziły ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie były na 11v. Ge110 to końcówka symbolu 032 oraz 023. Koledze @aniewa nawet wysyłałem swoją świece bo też miał 023 i jego grzały lepiej jak moje. Ja trafiłem ewidentnie produkt z nocnej zmiany:) jak ustali. Jakie mają być? Ja bym je już wykręcił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie silniki k9k na systemie Siemens-Continental występujące w M III/SC III o mocy 110 KM posiadają świece na napięcie 4,4 V. Czerwona końcówka. Laguna ma trochę inne symbole silników i według mnie najlepiej byłoby zdjąć nadkole i odczytać numer sterownika świec żarowych. Jeżeli posiada numer 8200859243 to jest dla świec na napięcie 4,4 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  sumie to może numer sterownika świec żarowych nie ma znaczenia czy to dla świec 11 V czy 4,4 V. Sterownik podaje napięcie pokładowe, on raczej nie zmniejsza napięcia. Wszystkim steruje komputer silnika, decyduje jak długi ma być impuls prądowy dla świec. Z  moich odczytów wychodzi, że sterownik SID 305 dla świecy 4,4 V przez 2 sekundy jest 90 % wypełnienia a po sześciu sekundach spada do 15* i tak już zostaje przez ponad 2-3  minuty. Dla świecy 11 V wypełnienie impulsu będzie zdecydowanie wyższe. Jeżeli masz elm 327 to programem Torque podejrzysz sterowanie świecami.   

Rzuć okiem na napisy na sterowniku, jeżeli jest to SID 305 to pewnie on steruje świecami 4,4 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2022 o 13:22, szczepan520 napisał:

Moja pali za pierwszym razem ale tak 3-4 obroty na rozruszniku i kłębek niespalonego paliwa które czuć  zachwiej obrotami na początku tak ze 2-3 sekundy a później chodzi normalnie

na stronie Beru 

https://www.borgwarner.com/aftermarket/diesel-cold-start-ignition

jest katalog Technical Information – Glow plugs. Jest tam rozdział o problemach i jest opisany nasz problem, s. 8 (tłum. goog)

 

REDUKCJA BIAŁEGO/NIEBIESKIEGO DYMU
Z układu wydechowego wydobywa się tzw. biały lub niebieski dym, aż do osiągnięcia idealnej temperatury zapłonu. Powstający tego rodzaju dym jest wynikiem niepełnego spalania paliwa, wynikającego ze zbyt niskiej temperatury zapłonu. Dogrzewanie powoduje pełniejsze spalanie oleju napędowego i mniejszy hałas podczas fazy nagrzewania. Dzięki temu krycie dymu jest zmniejszone nawet o 40%.
ELIMINACJA PUKANIA ZIMNEGO STARTU
Pukanie podczas zimnego rozruchu silnika wysokoprężnego jest spowodowane zwiększonym opóźnieniem zapłonu, gdy silnik jest zimny. Paliwo zapala się gwałtownie, a silnik stuka. Wstępne i końcowe podgrzewanie świec żarowych GN zapewnia szybsze osiągnięcie przez silnik temperatury roboczej. Chroni to silnik, powoduje cichszą pracę silnika i zapobiega stukaniu. Paliwo będzie wtedy spalane bardziej równomiernie i pełniej. W ten sposób uwalniana jest większa ilość energii, a temperatura komory spalania wzrasta szybciej.

 

w moim przypadku problem jest ze świecami, kablami, przekaźnikiem lub modułem sterującym. Wszystko inne już wyeliminowałem, czyli rozrusznik, alternator i wymianę akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!