Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jakie świece żarowe do 1.5 dci 110km silnik k9k846


szczepan520

Rekomendowane odpowiedzi

Część chłopaki mam problem kupiłem auto i gość wymienił świece z beru na febi mam wrażenie że za słabo grzeją tak jak pisał halas w innych postach i teraz pytanie jakie wsadzić by było ok czujnik temperatury wskazuje prawidłowo zero błędów  chce przejść do oryginału

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jeszcze dzwoniłem do serwisu renault o dobór świec z czystej ciekawości gość powiedział tylko ze maja świece renault pytam się go czy producent to beru a on mówi ze tego nie wie zapytałem o parametry tez nie wie a za sztukę 140zł wiec dałem sobie spokój halas a jakie tym masz świece w swoim silniku o jakich numerach tylko jak kurza twarz mam silnik k9k846 ty widzę że masz 836 

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentem świec dla renault jest beru czy BorgWarner.

 

Katalog beru mówi że to te same świece obraz.thumb.png.6c34a2bddc746a3cd322b4e2ad2034b6.png

 

Numer GE110 z beru to 0100266032 lub 0100266023. Teoretycznie to to samo. Ale ja trafiłem 4 uszkodzone. Albo podrobione z koncówką 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalog mówi że to zamiennik. Moje prawdopodobnie były uszkodzone fabrycznie. Nawet jedna z nich wysyłałem koledze @aniewa i moje grzały gorzej niż jego z końcówką 23.

 

Nadal twierdze że najpierw powinieneś zobaczyć jak twoje grzeją a potem wydawać kasę. Ale w sumie to nie moje pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę przed kupnem tak jak mówisz bo szkoda kasy a co do filtrów paliwa to jaki polecacie purflux czy mann mann bo słyszałem z filtron to jakiś felerny jest ??  układ wtryskowy continental 

Trzeba przygotować się do zimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak jak ja.W chłodny dzień wykręcić świece zakładasz kaputrek. Przewód rozruchowy z świecy do masy i wciskasz start i nim zakręci rozrusznik ma być żar.

Jak tam ma wszystkie filtry filtrona oprócz paliwowego i tak naprawdę nie rozumiem nagonki na filtrona;). Na filtronie rzeczywiście więcej bąbli leciało do pompy. Na filtrze mann jest dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oryginalny był chyba purfluxa bo po inicjałach widziałem napis renault a resztę opisu zeszło właśnie co do filtrona mam taki założony wymieniłem szybkozłaczki że by pozbyc się bąbli powietrza i chyba łapie przez oring od czujnika obecności wody w filtrze bo montaż tego czujnika to porażka nie wiem kto to wymyślił zamiast zrobić wkręcany na gwint i dać oring to zrobili na docisk z cienkiej blaszki zrobię zdjęcia to prześlę miałem starą lagune 1 ph2 silnik 2.2dti i tam nie było ani jednego bąbla w przewodach  a tu to porażka może jakiś inny filtr by pasował na dwa złącza zastanawiam się nad czymś innym tylko czujnik musiał bym oszukać  

 

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - aniewa

Jeden słowotok, przydałaby się jakaś kropka, przecinek tak jak kiedyś uczyli.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam tego kotleta

Katalog Beru podaje dwa typy świec do silnika K9K 846

 beru_lagu3.thumb.png.c58986b034d9f7f692efbe9846c5f223.png

rozkodowane

GE110 [223][742]

223 Kolor: czerwony

742 Wersja: NA13

 

GN018 [671][220][731][671][774]

671 Rodzaj skrzyni biegów: 6-biegowa skrzynia biegów

220 Kolor: Niebieski; Zielony

731 Wersja: MA13

774 Wersja: ZH13

 

Jak ponad wszelką wątpliwość ustalić jakie świece idą do mojego? mam 6-biegową skrzynię, wersji nigdzie nie mogę znaleźć

Jak różnią się świece?

beru_swiece.thumb.png.1d87c7c1828fb8fe155f402f83409cf0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że katalog proponuje oba typy, co oznacza, że oba były stosowane. W jednym sklepie baza dorzuciła jeszcze świecę 12V 16A, kompletny kosmos. Zastanawiam się, jak będzie działał silnik ze sterownikiem świec 4,4V i z założonymi świecami na 11V. Domniemuję, że sterownik zasili świecę napięciem 4,4V a świeca odda moc ok. 46W czyli ok. połowę tego co powinno być. Jakieś grzanie będzie czy nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie:) tzn świeca będzie letnia i tyle. W przypadku 1.5dci z stopniem sprężania 15.2 to nędza:). Wykręć jedna świece i zobacz jaka jest. Lub zmierz napięcia na niej. Ale tu uwaga świeca 4,4v dostaje 12v na początku aby się szybciej zagrzac. Po uruchomieniu silnika dostaje mniejsze napięcie.Ja stawiam na ge110. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie wytłumaczone polecam obejrzeć do końca halas miałeś racje ona w ciągu 2 sekund ma się żarzyć nie być tylko ciepłą jutro zabieram sie za sprawdzenie prawidłowego grzania świec febi bo mam wrażenie ze za słabo grzeją albo gość założył 12v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!