Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skokowe działanie szyby. - Megane II Coupe Cabrio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z szybą kierowcy, która działa skokowo (podobno w CC nie trzeba przyuczać) ale tego też próbowałem.

Na początku dokupiłem używany moduł i zmieniłem ale dalej to samo więc podmieniłem z lewych do prawych drzwi i na odwrót i dalej to samo szyba kierowcy chodzi skokowo.

Prowadnice przesmarowane chodzą lekko. Próbowałem podmienić przełącznik szyb ale w sklepie mieli tylko zamienniki i nadal to samo.

Chciałbym wyeliminować ten przełącznik łącząc na krótko piny w kostce (załączam zdjęcie) tylko nie wiem które żeby czegoś nie spalić wtedy pozostał by jeszcze silniczek.

 

 

 

2022-11-03_10-50-18.jpg

Edytowane przez Bogdan75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Skokowe działanie szyby. - Megane II Coupe Cabrio

Tak samo opuszcza się kawałek i stoi pozostałe jadą do dołu (lub do góry) to samo podczas otwierania dachu.

Czyli włącznik w drzwiach może być sprawny? To może coś z silniczkiem czy ze zwykłej meganki będzie pasował czy musi być od CC bo w zapasie mam tylko prawy?

Edytowane przez Bogdan75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie słychać zacięcie na bębnie. Wykręcasz napęd (3 wkręty) i wyciągasz prowadnice (dwa pozostałe wkręty) na zewnątrz. Zdejmujesz linki i bęben zmieniając je na nowe. Jest to na YT.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zrobiło się ciepło to i przyszły chęci żeby zająć się tą szybą bo w zimie mi nie przeszkadzało.

Wyciągnąłem cały mechanizm okazało się że linki są ok więc wymieniłem silniczek, który kupiłem wcześniej na zapas i wszystko teraz działa jak trzeba.

Nie wiem czy to usterka silniczka czy może jakiś inny był założony od innego modelu? na oko jest taki sam ważne że teraz działa.

I właśnie tutaj mam pytanie czy silniczek musi być od CC czy bez różnicy?

Edytowane przez Bogdan75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!