Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zabrałem się w weekend za wymianę tarcz i klocków w mojej megane III. Niestety przed wymianą zrobiłem słaby rekonesans, zamówiłem tarcze na tył po VIN niewiele wcześniej sprawdzając no i podczas wymiany doznałem lekkiego szoku, że łożyska są wprasowane w tarczę, a moje nowe tarcze tegoż łożyska nie mają. Sobota, popołudnie, auto rozgrzebane, więc postanowiłem na prasie przełożyć stare łożyska do nowych tarcz. Niestety poskładałem samochód i mam błąd ABS, usterka układu hamulcowego. Komp pokazał błędy w obu tylnych kołach więc podejrzewam, że uszkodziłem pierścienie abs podczas wymiany. Tutaj moje pytanie, czy jest możliwość montażu samego pierścienia ABS? Ewentualnie jakie łożyska zakupić tak aby mieć pewność, że ten pierścień jest w nich zamontowany? Dzięki wielkie za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścień nie jest częścią łożyska, możesz te pierścienie przerzucić ze starych tarcz o ile ich nie uszkodziłeś podczas wyjmowania łożysk. Jeżeli są uszkodzone to możesz dokupić same pierścienie i założyć na tarcze hamulcowe. Koszt pierścienia to 20-30 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za odpowiedź. Może głupie pytanie, ale w takim razie jak montowane są te pierścienie? Podczas wyjmowania łożyska nie widziałem nic więcej zamontowanego na tarczy ani nic więcej nie "wypadło" z tarczy. Całe szczęście starte tarcze nadal mam, więc muszę ogarnąć czy te pierścienie nie zostały przy nich (do tej pory byłem pewny, że ten pierścień to część zintegrowana z łożyskiem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nakładane na wcisk od wewnętrznej strony tarczy, mogłeś nie zauważyć tych pierścieni bo miejsce styku jest praktycznie niewidoczne. Gdy w swoim samochodzie wymieniałem kompletne tarcze z łożyskami to jeden pierścień zdjąłem by mieć na ewentualny zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!