Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bierze olej i nie pracuje jeden cylinder. - Renault Scenic III 1,2 tce 2012


Gumisss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem nieszczęśliwym posiadaczem Renault Scenic III od 2 dni auto czyli silnik działa jak by chodził na 3 gary nie jestem znawca ale dałem do mechanika i prawdopodobnie 1 cylinder nie działa. Od miesiąca zobaczyłem większe użycie oleju pije jak smok mechanik powiedział ze to ten wadliwy silnik i prawdopodobnie czeka mnie wymiana silnika bo raczej tego dziadostwa nie opłaca się naprawiać.

I teraz chciał bym się dowiedzieć czy aucie Renault Scenic III 1,2 tce mogę zamontować inny silnik np 1.3 tce  to od 2018 r + czy może ma ktoś inny pomysł.

Proszę o opinię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Renault Scenic III 1,2 tce 2012 bierze olej i nie pracuje jeden cylinder.
14 godzin temu, Gumisss napisał:

Od miesiąca zobaczyłem większe użycie oleju- pije jak smok,

 - mechanik powiedział, ze to ten wadliwy silnik i prawdopodobnie czeka mnie wymiana silnika,

 - bo raczej tego dziadostwa nie opłaca się naprawiać.

Pije jak smok ;

  - czyli ile  l/100 km?

Jak był eksploatowany??

  - po mieście, krótkie odcinki, 

  - dawałeś po garach jak był zimny,

 -  jazda z niskimi prędkościami,

 -  wymiana oleju co ile km?

 - jaki olej,

Zrób kosztorys naprawy oraz kosztorys wymiany silnika ;

  - i będziesz w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litry oleju na 300 km

wymiana oleju była co 7 tysięcy

jeździł po mieście i nie był gazowany nie dawałem po garach

jazda na optymalnych prędkościach

Olej Elfa rekomendowany przez Renault

Z tego co się dowiedziałem koszt naprawy może wynieść tyle co nowy silnik.

Wyczytałem ze można włożyć silnik 1,3 tce są mniej inwazyjne jak te 1,2 tce

ale nie jestem pewny czy na pewno 1,3 tce mogę wsadzić do mojego senica z 2012 roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gumisss napisał:

nie jestem pewny czy na pewno 1,3 tce mogę wsadzić do mojego senica z 2012 roku

Należy zasięgnąć języka u tych co sprzedają silniki;

  - niektórzy oferują montaż silnika,

  - czy pasuje  montaż skrzyni biegów z 1,2 TCe, czy należy kupić silnik ze skrzynią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Bierze olej i nie pracuje jeden cylinder. - Renault Scenic III 1,2 tce 2012

Cześć, można kupić tłoki nadwymiar, zrobić remont. Trzeba znaleźć dobry warsztat. Używany to ryzyko. Wyjdzie cenowo podobnie. Nie słyszałem o przekładce 1,3, pewnie będzie kłopot. Jaka będzie decyzja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo na którym cylindrze ciągnął olej?

Może być pęknięty pierścień, półka pierścienia - LSPI?

Może okazać się że zdejmiesz tylko czapkę,  wymienisz uszkodzony tlok, albo dla pewności wszystkie cztery i będzie hulać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!