Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z was miał problem z nowymi tarczami firmy Del..i.

W Megance tylnie tarcze są w całości sprzedawane- tarcza, piasta, łożysko jako jedno. Przy wymianie nie da sie czegoś nie doczyścic, jak w przypadku innych aut ze piastą osobno itd. 

Po wymianie jak i lewe i prawe koło tarcza ociera.

Dołaczony jeden filmik lewego koła skladający sie z 3filmików.(ogladac z dźwiękiem) 

Nie moge dołaczyć prawego koła bo za duża pojemność pliku ale ten sam problem tylko ze ciut może mniej ociera.

Koło sie obraca paluszkiem, ale w rekach juz ten objaw jest odczuwalny. 

Czyżby obie tarcze są krzywe? Kupione miesiac temu, Przejechałem na nich może z 150km, i niewiem czy je wymontowywać i reklamować, czy nie, bo i tak bedzie spychologia ze moja wina ze ja coś sknociłem.

Przy jeździe /hamowaniu nic nie buja, wibruje, telepie itp tylko słysze lekkie świszczenie z tyłu auta podobne jak mamy łożyska wytarte w kołach.

Poradzcie cos bo dzwoniłem do kilku miejsc i prawie żadnych nie mają reklamacji na te tarcze a tym bardziej 2szt na raz. 

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6 :!: - Prezes

Edytowane przez Jx123jx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mi tu w oczy kłuje, co na tej tarczy są aż takie wżery? Mogłeś niestety kupić także podróbkę. Kup normalne tarcze: https://allegro.pl/oferta/snr-tarcze-hamulcowe-tyl-renault-megane-iii-12831032873  od jakiegoś w miarę pewnego dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, omega napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Zakupiłem w sklepie motoryzacyjnym, nie przez aukcje. Kartony oryginalne, mamy zimę wilgotno, przez miesiąc leciutko zaszły te tarcze, w realu i przy dziennym świetle lepiej wyglądają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zachowania na filmie co widać i słychać, że są krzywe. Przyrząd zegarowy rozstrzygnął by wątpliwości czy tarcze są krzywe.

Generalnie: czy jarzmo zostało dokładnie oczyszczone z korozji w miejscu styku z blaszkami od klocka?

Jak zdjąłeś starą tarczę to piastę oczyściłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szwagier24a napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Caly zacisk wyczyszczony dosyc dokladnie (nie pierwszy raz wymieniam tarcze, klocki) 

Kolego piasta jest zespolona ze tarczą fabrycznie jako calosc ze łozyskami. Trzpien co obraca sie na nim kolo był czysty jak nowy jedynie czujnik od absu byl lekko z nalotem co go wyczyscilem. Nie mam dostepu do zegara aby zweryfikowac te tarcze. 

Może poczekam do wiosny i zobacze czy sie "poprawi" jesli nie to je zareklamuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!