Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozładowujący się akumulator Scenic III.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Jestem nowy na forum więc jeśli już był taki temat to przepraszam.

Mam grand scenic III 2015 rok. W zeszłym tygodniu padł akumulator więc odpaliłem na kable , podjechałem po pracy do sklepu i wymienili mi na miejscu. Myślałem że to koniec kłopotów, ale okazało się że się mylę. Dojechałem do domu i wszystko było ok. Rano powtórka z rozrywki. Nie wiem czy to ważne, ale wygladalo tak jakby akumulator był rozładowany do zera. Żadnej reakcji, żadna lampka się nie świeciła, deska (wyświetlacz ) kompletnie czarny, radio nie grało - wyglądało tak jakby akumulator był odłączony (to samo było dzień wcześniej). Muszę dodać że kontrolka ładowania akumulatora się nie świeciła wcześniej.Więc znowu kable i szukanie elektryka. Po sprawdzeniu wszystkie pomiary ok. Ładowanie jest, bateria trochę słaba, ale dużo nie jeździlem. Aby wykluczyć alternator odłączyłem kabel zasilający na noc, ale niestety bez efektu - rano bateria bez prądu. 

Czy ktoś się może z tego typu problem spotkał? Na razie radzę sobie odłączając masę na noc, a w pracy na przerwie poprostu odpalam i ładuje pół godziny.

Dodam jeszcze że instalacja jest fabryczna, żadnych nowych rzeczy nie podłączałem.

Z góry dziękuję za wszelkie możliwe informacje.

Maciek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szwagier24a napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Tak zdaje sobie sprawę, ale jestem laikiem. Jeśli chodzi o bezpieczniki to te w kabinie czy te które są pod maską koło akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Rozładowujący się akumulator Scenic III.

To jest bardzo duży pobór prądu. Najbardziej podejrzany jest układ elektrycznego hamulca postojowego - bezpiecznik 20A pod maską. Pomiar prądu po wyjęciu bezpiecznika na zakresie 10A bez przerwania obwodu od zamknięcia z pilota w czasie 10 minut. Musi się obniżyć do 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jabrze napisał:

Najbardziej podejrzany jest układ elektrycznego hamulca postojowego - bezpiecznik 20A pod maską

Wszystkie bezpieczniki od hamulca automatycznego znajdują się w kabinie. @Maciek2015 schemat rozmieszczenie bezpieczników znajduje się w dziale. PLIKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 24.01.2023 o 23:34, Maciek2015 napisał(a):

Dziękuję za podpowiedzi. Spróbuję jutro sprawdzić to o czym wspomnieliscie. mam nadzieję że uda mi się znaleźć usterkę. Będę pisał 

czesc mam scenic 3 1.5 dci i mam to samo  rozładowujaący akumulator .mam pytanie jaką miałes usterkę w aucie co było przyczyną u ciebie w aucie???

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!