Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z radiem, znaki 'yyyyy' - M III


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym się od razu przywitać, witajcie!

 

Wszedłem w posiadanie Megane III Coupe z 2010r, w której mam nawigację TomTom Carminat oraz radio o oznaczeniu 281150743r (z tego co sprawdziłem, to arkamys 3d radiosat), auto pochodzi z francji i gdy je kupowałem nie miało karty w nawigacji. 

 

Temat nawigacji załatwiłem, używając nowej karty (włożyłem pustą do auta, a następnie pobrałem mapy i NavCore na komputerze) - nawigacja działa i wszystko jest ok, prawidłowo kieruje.

Problem natomiast mam z radiem, działa, można słuchać muzyki, radio ma interakcje z ekranem nawigacji (gdy ruszam pokrętłem zmieniają się stacje na ekranie) natomiast gdy wchodze w ustawienia radia, wszędzie zamiast nazw ustawień widzę znaki 'yyyyyyyy' - dowiedziałem się, że z poziomu ustawień radia, można zmienić język(domyślam się, że może być ustawiony jakiś z dziwnym formatowaniem), jednak nie jestem w stanie odnaleźć tej opcji. Kupiłem elm'a ICar2 i miałem nadzieję, że w ten sposób będę w stanie przywrócić radio do ustawień fabrycznych, lub conajmniej zmienić jego język, ale PyClip nie działa mi z interfejsem CAN2. 

 

Moje podejrzenia to:

- zakodowane radio - jeśli tak, to w jaki sposób mogę wymusić ponowne wpisanie kodu? (skorzystał bym z kalkulatora)

- wgrany język który nie do końca prawidłowo działa - w jaki sposób mogę go zmienić, gdy poruszanie po menu z uwagi na znaki YYYYYY jest jak szukanie igły w stogu siana na ślepo :D 

 

Czy ktoś borykał się z podobnym problemem? uniemożliwia mi to korzystanie z funkcji jak książka telefoniczna, zmiana jakichkolwiek ustawień radia itp.

 

Będę wdzięczny za pomoc, 

Pozdrawiam

 

Edit:

Próbowałem zaktualizować radio, przy pomocy pendrive z wersją oprogramowania 2.4 - niestety port USB nie widzi pendrive'a (próbowałem z dwoma o różnych wielkościach), po przejrzeniu kilku tematów, domyślam się że może coś być nie tak podłączone przy c-box lub przy porcie USB, może coś miesza się w sieci CAN stąd te dziwne znaki Y w radiu - jak to rozgryźć?...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Problem z radiem, znaki 'yyyyy' - M III

Problem rozwiązałem przez wymianę radia na używane z allegro (80zł) radio śmiga prawidłowo.

 

W poprzednim miałem wyjście na dwie anteny (biała i żółta) czy ktoś orientuje się do czego służy ta żółta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!