Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pęknięta przednia spręzyna FLUENCE i problem w zakupie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pękła mi przednia sprężyna z prawej strony i jestem załamany bo nie ma szans kupić nowej strikte do Fluenca. Jedynie jaki idzie kupić to komplet sportowych, do tyłu idzie kupić bez problemu ale nie do przodu. Jak dzwoniłem do serwisu to ręce rozkładają, podobno jest 1szt na magazynie w Francji i można zamówić. A z tego co wiem i się dowiadywałem to powinno się parami wymienić. Mam Fluenca z 2016r z silnikiem 1,6Sce i przy przebiegu 75000km taka niespodzianka. Pytanko wymieniał ktoś u siebie??? ktoś mówił ze z megane 3 podobno podchodzą a w jednym serwisie mówili ze próbowali dopasować z megan 3 i skończyło się na sprowadzeniu oryginalnych z Francji. Nr oryginalnej sprężyny to 540104724R średnica drutu 12,5mm , kolor kropek to pomarańczowa i niebieska. Licze na wasza pomoc co można z tym fantem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam maja w IC. Średnica drutu nie jest do końca ważna, Najważniejsza jest wysokość spoczynkowa oraz siła potrzebna do ugięcia sprężyny. Ale tych danych to nie masz ani do dotychczasowej spręzyny ani do tej z IC. Ale chyba warto spróbować, wymieniasz w końcu dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w zasadzie pozostaje Ci chyba tylko dorobić takie sprężyny. Nie wiem jak w Twojej okolicy ale kiedyś była w Warszawie firma, której dostarczało się sprężynę na wzór i mogli Ci zwinąć odpowiednią, więc ewentualnie spróbuj takiej opcji. Renault ma w tej chwili wielkie problemy z częściami, nawet tymi eksploatacyjnymi więc możesz długo czekać a z pękniętą sprężyną nie polecam jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.02.2023 o 11:25, misiek126 napisał:

naprawdę nikt nie miał takiego problemu u siebie z wymiana sprężyn??

Ja się dołączę do dyskusji ale raczej jako pytający.... udało ci się dobrać jakieś sensowne sprężyny? mi pękła lewa przednia (Fluence 1,6 117KM), dzisiaj wymieniłem na KYB RA3987, auto delikatnie poszło do góry nie jakoś bardzo, ale jednak zauważalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taki komplet. Będzie lekko niżej niż seria. Ale stabilniej w zakrętach. Seryjny Fluence to taka trochę balia na kołach. Będzie tylko lepiej. 
 

https://eibach.pl/product/zestaw-sprezyn-pro-kit-renault-megane-z-e10-75-012-01-22/renault-fluence-l3-02-2012-16-16v-l301-l30f-l30p-l30r/104418/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Radek_Fluence napisał:

Ja się dołączę do dyskusji ale raczej jako pytający.... udało ci się dobrać jakieś sensowne sprężyny? mi pękła lewa przednia (Fluence 1,6 117KM), dzisiaj wymieniłem na KYB RA3987, auto delikatnie poszło do góry nie jakoś bardzo, ale jednak zauważalnie.

Pojechałem dzisiaj na stację diagnostyczną sprawdzić parametry zawieszenia po montażu KYB... niestety amortyzator jest za mocno rozciągnięty przez co nie pracuje w pełnym zakresie. Tak że od razu ze stacji kontroli po oryginalne sprężyny do serwisu. Czas oczekiwania na zamówienie minimum 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej, tez założyłem sprężyny KYB o tym symbolu. Jak kupowałem to dal mi z megane 3 i powiedział ze już nie jeden do fluenca brał i pasuje bo nikt nie wracał. Sprężyna jest taka sama tzn wymiary i średnica drutu ta sama tylko jest o pół zwoju, może nawet nie dłuższa. Tez mam delikatnie wyżej niż tył i jak mierzyłem to różnica miedzy tyłem a przodem jest ok 2cm. Ja nie byłem na stacji, jeżdżę już tak ok 2,5m i jest ok ale różnice trochę czuć. Nie wiem czy coś w salonie dostaniesz, no chyba ze coś się zmieniło i maja na stanie we Francji bo wtedy mieli tylko 1szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 21:33, misiek126 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes 

Dzwoniłem do serwisu Renault w Olsztynie, facet powiedział mi na początku że czas oczekiwania minimum 3 tyg. Pojechałem zamówić i usłyszałem że coś się ruszyło i powinny być za 5/6 dni... zobaczymy. Cena za szt. 270 netto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię dziś do serwisu i zapytam jak to wygląda może się coś zmieniło. Nr sprężyny podali ci w serwisie czy miałeś naklejkę na sprężynie?i ciekawe czy będą miały takie same kolory odnośnie twardości.a na stacji diagnostycznej to tylko ci powiedział że nie pracuje w swoim zakresie czy jakby co to przegladu nie przejdzie.......

No i dzwoniłem to mi powiedział że w systemie widzi tylko 1szt i to we Francji na magazynie . Jak powiedziałem że kolega zamówił i do tygodnia przyjdzie to mnie wyśmiał i powiedział że to nie możliwe bo wszystkie serwisy mają taki sam dostęp do części i widzą jaki jest stan ..........więc zastanawiam się czy mnie w konia robi czy tobie zrobili niepotrzebna nadzieję ........jestem bardzo ciekaw jak ci się to zamówienie potoczy .mi kazał przywieść stara sprężynę powiedział że pomierza i dobiorą taka jaką ma być .powiedziałem że już mam z megan 3 i jest ciut dłuższą to powiedział że trzeba szukać między kombi a hetbekiem lub innym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji kontroli powiedzieli mi że amor jest za bardzo rozciągnięty i nie pracuje w swoim pełnym zakresie. A w serwisie facet sprawdzał po VINie i podałem mu kolory tych kropek z mojej starej sprężyny (niebieska i pomarańczowa) potwierdził w systemie i zamówił. Znalazłem też w necie sklep ******************* w katalogu maja takie sprężyny ale oczywiście nie ma aktualnie na ich stanie, zadzwoniłem do sklepu, facet poinformował mnie że mają zamówione 10 szt. czekają na dostawę. Oczywiście napiszę jak się skończyło z tym zamówieniem. Mam też prośbę... jeśli dobiorą ci jakiś sensowny zamiennik to daj znać.

Edytowane przez Radek_Fluence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powiem Ci ze chyba cie w konia robią z tym ze za tydzień czy ile tam przyjdą z Francji. Zadzwoniłem do 5 rożnych salonów  w Polsce w tym w Olsztynie Alcar i wszędzie powiedzieli mi to samo jest tylko 1szt na regale we Francji i ta jedna może przyjść od 1-4tygodni a na druga nie sa wstanie powiedzieć kiedy ponieważ nie wiedza kiedy się pojawi. Wiec dowiedz się dokładnie żeby cie nie skasowali z pieniędzy i będziesz czekał pol roku albo i dłużej na ta druga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak to się skończy... facet w sklepie z w serwisie Renault nawet się nie skrzywił, nie szukał długo po prostu sprawdził w systemie po VINie potwierdził nr części,  jeszcze mu powiedziałem o kolorach kropek. Powiedział, że link do zamówienia jest aktywny i tyle. Prosił o telefon w piątek.

Ale tak na przyszłość warto by było faktycznie pomierzyć tą sprężynę i dobrać jakiś sensowny zamiennik. 

EDYCJA: 

Po telefonie w piątek..... już nie jest tak różowo. Oczywiście wróciła gadka, że w Polsce nie ma, we Francji nie ma, czas oczekiwania 2 / 3 tygodnie. Jakoś im już chyba nie wierzę, no ale zamówienie jest aktywne cały czas. Zobaczymy za 3 tyg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!