Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana kół - Megane 2 ph1 1.5 dci 101km 2004r -


matizek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Myślę o zmianie kół w megance na coś większego. Aktualnie posiadam rozmiar opcjonalny 205/55/16 6.5j et49. Wersja autka Confort Dynamique. Myślę nad 17 lub 18 cali. Czy ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć jaki koła będą lepsze? - pod kątem spasowania, czy o nadkole nie ociera itd. Miejszy rozmiar mnie nie interesuje. Myślałem nad 225/45/17 lub 225/40/18. Tylko pytanie czy takie gumy będą pasować, czy nie będą ocierać o amorek czy wewnętrzną stroną. Moglby ktoś bardziej rozgarnięty w tym temacie mi coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Zmiana kół - Megane 2 ph1 1.5 dci 101km 2004r -

Zastanów się dobrze co chcesz zrobić byś nie zrobił wozu drabiniastego. 

No chyba, że mieszkasz przy autostradzie i tylko takimi drogami się poruszasz.

Jak już kiedyś na forum pisałem, uciekłem z 17", gdyż wolałem bardziej komfort niż "jazdę jak bolidzie F1" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy prezes. Fabrycznie mam 17" z oponami 205/50 R17 i choć nigdy nie siedziałem nawet w bolidzie F1 (choć w Monte Carlo na Kubicy byłem) to myślę, że bardzo daleko jeszcze do braku komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D akurat co do Warszawy to faktycznie jak się nie jeździ wokół starego miasta, bądź pragi to Warszawa jest o wiele mniej "dziurawa", i ma lepsze drogi od Wrocławia, mam brata we Wrocławiu, i marudzi że jego 4 letnie Clio dostaje tak po "dupie", że zawieszeniowo zaraz będzie jak 15 letnie auto :D. Sam też za wrocławiem nie przepadam bo od razu czuć jak się tam wjedzie :D.

Co do tematu, ostatnio przeszedłem w Mazdzie 3 IV z 205/65/16'' na 215/45/18'' i choć auto zyskało wizualnie to jednak komfort jazdy spadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czik3n napisał:

i choć auto zyskało wizualnie to jednak komfort jazdy spadł.

I tu się zgadzam <ok> 

10 godzin temu, czik3n napisał:

bo od razu czuć jak się tam wjedzie

Jak nie dziura to "nasrane" studzienek i codzienny slalom gigant  :) 

Nie ma bata, zawsze coś prędzej czy później trafisz. 

Dlatego ja bym nie zmieniał a jak pisałem sam dokonałem zmiany z 17" na 16" i więcej gumy oponowej, bo większy profil dałem. 

Komfort znacznie się poprawił, no i zawiecha też mniej przez to cierpi. 

No ale to jest tylko moje zdanie, każdy sam musi podjąć decyzję co się dla niego liczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem tak:

Aktualnie jeżdżę na felgach napisanych powyżej na oponach zimowych. Niedługo będzie trzeba pomyśleć o letnich oponkach bo poprzednie wymagały wymiany. Między innymi dlatego myślę o zmianie felg, żeby mieć dwa komplety - zima i lato. 17 czy 18 myślę że ciekawie by wyglądały na megance aczkolwiek nie mam pojęcia czy 18 nie będzie za duża. Wieksza felga bedzie wygladala lepiej a komfort też zostanie na przyzwoitym poziomie, jeśli ktos umie wybierac nierówności. U rodziców w jednym aucie na lato są 275/35/22 przód 315/30/22 tyl a na zimę 275/40/21 przód 315/35/21 trochę już tym autem jeździłem i naprawdę nie ma tragedii, wiadomo że inna klasa samochodu, zawieszenie pneumatyka itd co nie zmienia faktu że omijanie dziur, studzienek nie jest wielkim problemem. W drugim aucie na zimie setup to 215/55/17 a na lato 235/45/18 tutaj też jeździłem na dwóch wariantach i było naprawdę dobrze. Moim zdaniem komfort na 17 czy 18 owszem może i spadnie, ale nie jakoś drastycznie biorąc pod uwagę omijanie naszych pięknych nierówności drogowych.

Jestem dalej chętny na dodatkowe informacje odnośnie odczuć z jazdy, co inna osoba to inne wrażenia. W dalszym ciągu również jestem ciekaw czy nie będzie problemu z wsadzeniem takich oto felg do meganki beż skutków ubocznych w postaci ocierania opony.

 

W tym roku planuję również wsadzenie sprężyn obniżajacych -35mm na obie ośki, stage 1 (demon prędkości to nie bedzie ale zawsze cos) stąd pomysł na wieksze felgi żeby meganka lepiej się prezentowała 😁

 

Zdaję sobie również sprawę że to nie jest samochód sportowy, ale lubię jak auto dobrze się prezentuje.

Edytowane przez matizek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, matizek napisał:

czy nie będzie problemu z wsadzeniem takich oto felg do meganki beż skutków ubocznych w postaci ocierania opony.

W odpowiednim dziale i temacie na forum były podane tabele z wymiarami. 

Zerknij co tam piszą. 

 

W dalszym ciągu są dostępne - przypięte tematy na górze. 

Felgi i opony - Megane II - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!