Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drżenie całego silnika


demo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż od dłuższego czasu szukam przyczyny drżenia silnika (wibracji) które są przenoszone do wnętrza na pulpit

 

Zgodnie z pomocą forum wymieniłem poduszkę prawą górną, ósemkę i dolną lecz niestety bez zmian 

 

Od czego może jeszcze tak drżeć wibrować ? 

Dwumasa jak nowa, w ogóle jej nie słychać więc to nie to 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

a właśnie wiecie może dlaczego nie ma w sprzedaży jej jakiegoś chociaż dobrego zamiennika? w moim silniku jest rzadka poduszka o numerze: 8200902956

nie ma jej dobrego zamiennika ? albo nie znalazłem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zamienniki potrafiły być gorsze niż używane oryginały, więc jeśli wymieniać to tylko na oryginał

A skoro mówisz, że w tak starym aucie masz sprawną poduszkę to ok,... uu  mnie padła po 80kkm ale wyglądała super tylko drgania ją zdradzały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ocenić poduszkę hydro od silnika trzeba  podeprzeć lub podwiesić silnik i zdjąć łapę. Dotykając gniazdo palcem można ocenić, czy ilośc oleju jest wystarczająca. Wizualnie wszystkie wyglądają na dobre. Dla silników 1,9 i większych wstępnie oceniają po wysokości łapy od podstawy (trzeba znać szczegóły). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Czyli jak mam zrobić ? 

Podnieść auto i gniazdo pod poduszką mówisz ? zobaczyć ? 

 

Ktoś pisał że żeby sprawdzić czy to wina tej poduszki , to wystarczy podwiesić silnik albo podnieść na lewarku od dołu, tak jak piszesz

 

I ja tak zrobiłem ale kompletnie ten test jest niezrozumiały, bo podnosząc silnik w górę silnik zaczął jeszcze bardziej drgać , do tego , więc nie wiem jak można to ocenić w ten sposób 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - ocenić, czy jest olej w poduszce po zdjęciu łapy podpartego silnika. Przesuwasz palcem w zagłębieniu poduszki. Musi wszędzie być tak "żelowo" miękko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki ale poduszka jest ok, była nawet na próbę wsadzana inna i na niej podobnie

 

Myślę że to nie poduszek wina, bo oglądając filmiki użytkowników, to moje wibracje są inne , nie wiem jak je nazwać , otóż problem z poduszkami daje efekt takiego bujania falowania silnika, a u mnie to wygląda w ogóle inaczej, są to bardzo jednostajne superszybkie ruchy, drżenie, żadnego falowania tylko ostre mocne drżenie że oczy nie nadążają na złapanie wyraźnego obrazu z niego gdy się na niego patrzy 

 

Więc co to może być ? 

Do tego tłumik też bardzo mocno drży (uchwyty nowe)

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!