Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Magiczne specyfiki etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To nie jest środek, który coś naprawi. Może coś oczyścić ale nie naprawi. Ja używałem i jednocześnie obserwowałem na testerze korekty wtrysków. Przerobiłem cały litr tego specyfiku w większych dawkach niż zaleca producent. U mnie zero zmian. Ale czy coś się zmieni u Ciebie tego nikt nie wie. Nie kosztuje kroci więc zawsze można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda na TVN Turbo w programie o gadżetach chyba  robił test TECa, ale płukał bezpośrednio czyli nie lał do baku ale silnik chodził.tylko na specyfiku. W międzyczasie obserwował właśnie korekty i w telewizoru pomogło. Moje próby z laniem do baku Liqui chyba w starej Xsarze nie dały zauważalnych zmian. W "Jeździć obserwować" mieli już taką "stację" do płukania taką metodą no i niby też pomogło. Pytanie czy masz coś zanieczyszczone, bo to raczej tylko na to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze kolega carsik, chemia nie naprawia. Sam używam jej dużo i do wielu różnych napraw, czy to samochodu czy roweru. Zawsze kupuję markową i robi robotę. W jednym z rowerów mam koła bezdętkowe i wlewa się specjalny uszczelniacz i on działa. Małe dziurki klei, to jakieś cudo na bazie lateksu. Natomiast wlanie czegoś do baku i oczekiwanie, że układ wtryskowy zostanie zregenerowany jest mocno wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 18:11, carsik napisał:

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To nie jest środek, który coś naprawi. Może coś oczyścić ale nie naprawi.

Cudów może nie należy się spodziewać ale u mnie (Peugeot 308 1.6 HDI) - po dwukrotnym czyszczeniu bezpośrednim (czyli nie do zbiornika a praca na samym specyfiku) znacząco zmniejszyło się szarpanie silnika na zimnym. 

I nie piszę o efekcie placebo, bo przed czyszczeniem było to już mocno irytujące a obecnie szarpanie jest prawie niewystępujące. 

Jestem trzeci tydzień po drugim czyszczeniu wtrysków tą metodą. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko się zgadza. Oczywiście, że warto zalać lub zrobić tak jak Ty i spróbować czy zadziała. To są niskie koszty. Wszystkie działania na samym układzie wtryskowym w postaci testów komponentów czy wymian to już spore kwoty. Ja nie miałem żadnych problemów, oprócz może trochę większej korekty na jednym z wtrysków. Zrobiłem to z ciekawości, jadąc do Polski i po drodze obserwowałem, czy cokolwiek się zmienia. Nic to nie zmieniło pomimo tego, że zastosowałem litrową butelkę na zbiornik. Ale to była czysta ciekawość z racji oglądania różnych testów tych wynalazków. Jeśli mamy jakieś problemy w układzie wtryskowym to też uruchamiamy samochody na czystym specyfiku od Renault. Mogę polecić środek do czyszczenia DPF od Renault. Widziałem efekty na kierownicy turbo w Lagunie i zrobił robotę. Wszystko zaczęło się ruszać ponownie bez kosztownych demontaży i wymian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś specjalny specyfik. Nie widziałem jeszcze takiego oczekiwania w związku ze specyfikiem, ale może być to związane z tym, że zakładają iż filtr przejął to co ten specyfik wyczyścił, jakieś złogi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody nie były podane (albo nie pamiętam). 

Tak, czy inaczej mój mechanik melduje, że zauważalne efekty (jeśli są) to tylko przy stosowaniu bezpośrednim. Żaden jego klient nie zauważył jakiejś znaczącej zmiany przy dolewaniu do paliwa (w tym i ja). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!